Száz százalék őrület: káprázatos iksz az Arsenal–Chelsea-n!

2018.01.03. 20:37
Hazard-t nehezen tudták megállítani a hazai védők: kevéssel az Arsenal vezető gólja után a belga kiharcolt és belőtt egy büntetőt (Fotó: AFP)
Egészen kitűnő mérkőzést vívott egymással az angol labdarúgó Premier League 22. fordulójában az Arsenal és a Chelsea: az Emirates Stadionban megrendezett londoni rangadón Jack Wilshere góljával a hazaiak szereztek vezetést, ám Eden Hazard és Marcos Alonso találatával fordítottak a vendégek. Az utolsó szó Héctor Belleríné volt, aki a 92. percben 2–2-es döntetlenre mentette a meccset.

Negyvenöt perc után megállapíthattuk: van itt minden, mint a búcsúban. Kivéve a gólt. A 2018-as év első Premier League-rangadóján az Arsenal és a Chelsea remek színvonalú, nagyon szórakoztató félidővel kezdett. Azért, hogy 0–0 volt az állás mondjuk 2–2 helyett, a kapusokat, a balszerencsét és egy meghökkentő rontást lehetett „felelőssé tenni.”

Petr Cech és Thibaut Courtois egyaránt bravúrokat mutatott be többször is, ám ez sem lett volna elég, ha nincs „őrangyala” mindkét kapusnak. Cechére akkor volt szükség, amikor nagyon csúnya kommunikációs hibát követett el az eleve gyenge pontnak tűnő Chambers, Mustafi, Holding védőtrió, de a megiramodó, egyedül kapura húzó Álvaro Morata pocsék mozdulattal kapu mellé lőtt. Courtois-éra pedig akkor, amikor Alexis Sánchez 11 méteres lövése mindkét kapufa tövét „megcsókolta” (közben végigment a gólvonalon), és a kapushoz pattant vissza.

A második félidőben ott kezdték a felek, ahol az elsőben abbahagyták, az 50. percben Petr Cech két óriási védést bemutatva tartotta tisztán a kapuját – előbb Eden Hazard lövését rúgta ki a jobb alsó sarok elől, majd Marcos Alonso fejesét mentette a bal alsónál. Mintha tesztpályán lett volna az Arsenal kapusa! Ziccerre ziccer jött, Thibaut Courtois meg felvette a kesztyűt, a Chelsea kapuvédője Alexandre Lacazette nagy helyzeténél mentett remekül.

Amikor Courtois bemutatott még egy nagy védést, kezdett a szurkolók elméjébe lopózni a gondolat, hogy lehet, itt minden idők egyik legjobb 0–0-ja következik – de a 63. percben megtört a jég. Az Arsenal remekül kiháromszögelte a bal oldalon a Chelsea védelmét, Jack Wilshere pedig éles, erős lövéssel hatalmas gólt ragasztott a rövid fölső sarokba! Wilshere két és fél év után szerzett bajnoki gólt. (1–0)

Egyből könnyen lehetett volna gyorsan kettő is, ám Lacazette lövésénél Courtois bemutatott egy újabb bravúrt. Úgy tűnt néhány percig, hogy megrogyott kicsit a Chelsea, ekkor azonban fordult a kocka és egyenlített Antonio Conte csapata. A 67. percben Eden Hazard kiharcolt és értékesített egy büntetőt – az Arsenal ellen ítélt tizenegyeseket már reklamáló Arsene Wenger nem látott a pipától, ettől még az eredmény 1–1-re változott.

Ahogy a Chelsea-nél is okozott egy kis mentális blokkot a kapott találat, az Arsenalnál ugyanígy, a „kékek” könnyedén fordíthattak volna, ám Álvaro Morata újabb nagy helyzetben választott rossz befejezést. A hajrában aztán megszerezte a vendégcsapat a második gólt: a csereként beállt Davide Zappacosta megverte a jobb szélen Ainsley Maitland-Nilest, laposan középre adott, a bal wingback pozíciójából centerbe elkalandozó Marcos Alonso pedig a későn kapcsoló védőket megelőzve a hálóba pörgetett! (1–2)

Úgy nézett ki, ez elég is lesz a győzelemhez, de az Arsenal egyre szorosabb sróffal szorította a Chelsea-t, amely nem bírta végig a nyomást: a 92. percben Héctor Bellerín egy óriási lövéssel kialakította a 2–2-es végeredményt. Más kérdés, hogy Morata a hármas sípszóig kihagyott még egy ziccert, Zappacosta meg telibe kapta a lécet, csak hogy „ne unatkozzon” a közönség...

A rengeteg helyzetet hozó, egészen kitűnő rangadón az iksz igazságos, a mérkőzés – bár január 3-a van – valószínűleg a 2018-as esztendő legjobbjai közé kerül. Négy gól, öt csillag – ennél jobb focicsemegét nem is kívánhattunk volna!

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Arsenal–Chelsea 2–2 (Wilshere 63., Bellerín 92., ill. E. Hazard 67. - 11-esből, M. Alonso 84.)

1. Manchester City 22 20 2 64–13 +51 62
2. Manchester United 22 14 5 3 45–16 +29 47
3. Chelsea 22 14 4 4 41–16 +25 46
4. Liverpool 22 12 8 2 50–25 +25 44
5. Tottenham 21 12 4 5 41–20 +21 40
6. Arsenal 22 11 6 5 40–28 +12 39
7. Burnley 22 9 7 6 19–19 0 34
8. Leicester City 22 8 6 8 34–32 +2 30