A Liverpool gyorsan ledöfte az Arsenalt, Sánchez már későn jött

2017.03.04. 18:10
Gól, gólpassz: Mané (balra) a mezőny egyik legjobbja volt (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 27. fordulójában a Liverpool az Arsenalt fogadta, és elsősorban az első félidőben mutatott jó teljesítményének köszönhetően 3–1-es győzelmet aratott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Liverpool–Arsenal 3–1 (Firmino 9., Mané 40., Wijnaldum 91., ill. Welbeck 57.)

Ha abból indultunk ki, hogy a Premier League hat topcsapatának egymás elleni összevetésében a Liverpool szerezte a legtöbb pontot, az Arsenal pedig a legkevesebbet, akkor ez a meccs egyértelműen egyes. Ha abból, hogy milyen (leginkább rossz...) formában volt mindkét csapat, akkor abból bármi lehetett.

Egyes lett, méghozzá simán, mert mindkét csapat a rangadókon megszokott arcát mutatta. Az Arsenal ugyan nem kezdett rosszul, de a 9. percben az első veszélyes Liverpool-támadás gólt hozott. Egy hosszan előrerúgott labda pont a londoni középpályás- és védősor közé esett be, így a Pool támadóinak játékszere lett. Sadio Mané tört előre, keresztbe lőtte a labdát, amelyet Philippe Coutinho még nem tudott a kapuba terelni, ám a hosszún érkező Roberto Firmino már kegyetlenül a léc alá bombázott (1–0).

A gól alaposan megfeküdte a vendégek gyomrát, az Arsenal teljesen gyámoltalan támadójátékkal rukkolt ki, egy-két kósza beívelésen kívül képtelen volt veszélyeztetni a liverpooli kaput. A vendégek rendre a félpálya közelében vesztettek labdákat – Francis Coquelin élen járt ebben –, az pedig várható volt, hogy ebből előbb-utóbb gond lesz. Lett is, a 40. percben: James Milner futott fel balhátvédből, Georginio Wijnaldumhoz továbbított, aki Firminóhoz tette tovább a labdát. Firmino okosan jobbra, Sadio Mané elé tálalt, aki gyilkos erővel bevágta a második hazai gólt (2–0).

A kettőből szünetig majdnem három lett, ám Coutinho egy szédületes labdalevétel után már nem tudta eltenni a labdát Petr Cech mellett – mindenesetre az első félidőben Arsenal-szempontból az egyetlen biztató momentum az volt, hogy lefújta a játékvezető.

Arsene Wenger a szünetben lehozta Coquelint, beküldte a kispadon „felejtett" házi gólkirály Alexis Sánchezt, az Arsenal pedig élénken kezdte a második félidőt: Sánchez beadását Mignolet tolta ki, majd a Liverpool kapusának egy perccel később már bravúrral kellett hárítania Olivier Giroud nagyszerű fejesét. Válaszul pár jó Liverpool-akció jött, de az 57. percben szépített az Arsenal. Alexis Sánchez remekül tálalt egy kontra során a bal oldalon kiugró Danny Welbeck elé, aki higgadtan, szépen átemelte a kapujából kirontó Mignolet-t (2–1).

A villámgyors Coutinho, Mané, Firmino támadótrió újabb ellencsapással kis híján két percen belül visszaállította a kétgólos különbséget, ám Shkodran Mustafi óriásit mentett. Wenger a hajrára kettős cserével készült, behozta Lucas Pérezt és Theo Walcottot, kisebb helyzet azonban mindkét kapu előtt csak egy-egy beívelt szabadrúgásból adódott. A 84. percben aztán a liverpooli „fix csatárcsere”, Divock Origi a bal kapufa tövére csúsztatott egy beadást – centikre volt Jürgen Klopp csapata a mérkőzés eldöntésétől.

Az Arsenal egyetlen nagyobb egyenlítési lehetősége a 91. percben jött, de Alexis Sánchez lövését blokkolták a védők, a kontrából pedig döntött a Liverpool. Adam Lallana addig várt és forgolódott, míg tökéletes passzt tudott tálalni a jobb oldalon a leshatárról kiugró Origi elé, a belga csatár laposan, pontosan centerezett, az érkező Wijnaldum pedig letette a pontot a rangadó végére (3–1).

A Liverpool a Leicester elleni pocsék játék után nagyot javult, továbbra is remek a mérlege a rangadókon – megérdemelt győzelmével pedig feljött a harmadik helyre a tabellán. Az Arsenal továbbra is gyengélkedik az elit csapatok ellen, és azt már sosem tudjuk meg, mi történik, ha Arsene Wenger nem csak a második félidőben veti be Sánchezt.

KORÁBBI EREDMÉNYEK

Leicester–Hull City 3–1
(Fuchs 27., Mahrez 59., Huddlestone 90. – öngól, ill. Clucas 14.)
Stoke City–Middlesbrough 2–0 (Arnautovic 29., 42.)
Swansea City–Burnley 3–2 (Llorente 12., 92., M. Olsson 69., ill. Gray 20., 61. – az elsőt 11-esből)
Watford–Southampton 3–4 (Deeney 4., Okaka 79., Niang 94., ill. Tadics 28., Redmond 45+2., 86., Gabbiadini 83.)
West Bromwich Albion–Crystal Palace 0–2 (Zaha 55., Townsend 84.)
Manchester United–AFC Bournemouth 1–1 (Rojo 24., ill. J. King 40. – 11-esből)