Pogba elpuskázott büntetője két pontjába került az MU-nak

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.08.19. 20:50
Anthony Martial góljával szerezte meg a vezetést a Manchester United (Fotó: AFP)
A Manchester United 1–1-es döntetlenre végzett a nyáron alaposan megerősödő Wolverhampton otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának záró mérkőzésén, de nyerhetett is volna, ha Paul Pogba nem hagy ki egy büntetőt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Wolverhampton–Manchester United 1–1 (R. Neves 55., ill. Martial 27.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Miközben Alexis Sánchez Milánóba repült, hogy új életet kezdjen az Internél, Ole Gunnar Solskjaer az idény legfiatalabb PL-kezdőjét küldte a pályára a nyáron alaposan megerősödő Wolverhampton otthonában, átlagban 24 és fél éves volt a vendégek kezdője.

Nem látszott a rutintalanság, hatalmas labdabirtoklási fölényben voltak a manchesteriek, a „farkasok” kapura sem lőttek az első félidőben, és örülhettek, hogy csak egy góllal vezetett a United: nagyon szép támadás végén Marcus Rashford passzát Anthony Martial felvarrta a jobb felső sarokba (0–1); ugyanakkor a francia ék a második ziccerét elpuskázta, pontosabban zseniálisan csúszott be elé Willy Boly.

Beállt a hazaiakhoz a szünetben Adama Traoré, és három támadóval folytatták. Sokkal jobban, két lövés után Rúben Neves megrúgta élete gólját, a 16-os elől szétbombázta David De Gea kapujának bal felső sarkát – 1–1!

Lendületet kapott a Wolverhampton és maga a mérkőzés, feléledt még Paul Pogba is, aki remek cselek után kiharcolt egy büntetőt, a jobb sarokra menő kemény lövését azonban elérte Rui Patrício! A portugál kapusnak karrierje során már a 69. tizenegyest lőtték, ezek közül 15-öt hárított, Pogba 18. kísérletéből ez volt az ötödik hiba!

Megfogta az eset a vendégeket, akik innentől már csak pár veszélyes beadással jelentkeztek, a hazaiak egy pontatlan lövéssel, illetve fejessel: Pogba hibája, Rui Patrício bravúrja kellett a két nagyon szép gól mellett a döntetlenhez.

KORÁBBAN
Chelsea–Leicester City 1–1
(Mount 7., ill. Ndidi 67.)

Sheffield United–Crystal Palace 1–0 (Lundstram 47.)
Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2 (Sterling 20., Agüero 35., ill. Lamela 23., Lucas Moura 56.)
Aston Villa–AFC Bournemouth 1–2 (D. Luiz 71., ill. J. King 2. – 11-esből, H. Wilson 12.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 1–1 (Trossard 65., ill. Chicharito 62.)
Everton–Watford 1–0 (Bernard 10.)
Norwich City–Newcastle United 3–1 (Pukki 32., 63., 75., ill. Shelvey 93.)
Southampton–Liverpool 1–2 (Ings 83., ill. Mané 45+1., Firmino 72.)
Arsenal–Burnley 2–1
(Lacazette 13., Aubameyang 64., ill. Barnes 43.)

1. Liverpool 2 2 6–2 +4 6
2. Arsenal 2 2 3–1 +2 6
3. Manchester City 2 1 1 7–2 +5 4