nemzetisport.hu 2020.09.21 21:00 Frissítve: 2020.09.21 23:44

A Wolves ijesztgetett, a City gólokat rúgott

A Manchester City 3–1-re nyert a Wolverhampton vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának záró mérkőzésén.

De Bruyne megindul (középen) a Wolverhampton kapuja felé (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
WOLVERHAMPTON–MANCHESTER CITY 1–3
(02)
Wolverhampton, Molineux Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Marriner
WOLVERHAMPTON: Rui Patrício – Boly, Coady, Szaisz – Traoré, Neves, Moutinho (Dendoncker, 77.), Marcal (Vinagre, 8.) – Podence, Jiménez, Neto (Fabio Silva, 78.). Vezetőedző: Nuno Espírito Santo
MAN. CITY: Ederson – Walker, Stones, Aké, Mendy – Fernandinho, Rodri – Foden, De Bruyne, Sterling (Ferran Torres, 82.) – Gabriel Jesus. Vezetőedző: Josep Guardiola
Gólszerző: Jiménez (78.), ill. De Bruyne (20. – 11-esből), Foden (32.), Gabriel Jesus (90+5.)

A Manchester City szurkolóinak nagy örömére végre Pep Guardiola együttese is elkezdte a 2020–2021-es idényt. Első ellenfele idegenben a roppant veszélyes Wolverhampton Wanderers volt, amely győzelemmel kezdte a bajnokságot.

A nézők nélkül megrendezett találkozón rögtön az elején kiderült, hogy nagy kedvvel vetették magukat a küzdelembe a manchesteriek, akik lényegében lerohanták a hazaiakat, és nem sok levegőt engedtek nekik.

A nagy nyomás a 20. percben góllá érett, bár ehhez az is kellett, hogy Szaisz bután csússzon be a tizenhatoson belül a nem is helyzetben lévő De Bruynének, aki rutinosan elesett. Nem sokkal később pedig a megítélt tizenegyesből kegyetlenül kilőtte a bal alsót. 0–1

A gól után is jóval aktívabb volt a City, veszélyesen támadta a különben remekül védő Rui Patrício kapuját. Addig-addig, míg a 32. percben kiváló kiugratás után Sterling helyzetbe hozta Fodent, aki higgadtan a kapuba lőtt. 0–2

A Wanderers szurkolói minden bizonnyal arra számítottak, hogy kedvenceik nagy rohamokba kezdenek, de hiába. Úgy pergett le az első félidő maradék része, hogy hárommal is vezethetett volna a City, ha De Bruyne lövését nem menti bravúrosan a hazaiak kapusa.

A második félidőben magukra talált a Wolves, tizenöt perc alatt több lehetőséget dolgozott ki, mint egészen addig. Podence egymaga háromszor is gólt szerezhetett volna, de hol túlcifrázta, hol centiméterek hiányoztak a lövésnél.

Miután vagy öt nagy helyzetet elpuskázott a hazai gárda, magához tért a City, és újra átvette a meccs irányítását. Csakhogy nem lehetett érezni az első félidő lendületét, így korántsem váratlan módon szépítettek a hazaiak. A 78. percben Podence előbb kiosztott egy kötényt De Bruynének, majd középre adott, ahol Jiménez hat méterről nagyszerűen fejelt a hálóba. 1–2

A hátralévő időben már nem tudott helyzetbe kerülni a Wolverhampton, sőt az utolsó pillanatban kapott még egy gólt, amelyet Gabriel Jesus szerzett megpattanó labdából. 1–3

Így aztán egymás után tizedszer kezdte győzelemmel a bajnokságban első meccsét a Manchester City, és érvényesítette a papírformát.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: GÓÓÓÓL! JUTOTT MÉG EGY CITY-GÓL A VÉGÉRE. Rosszul védekeztek a hazaiak, egy bedobás után Gabriel Jesus szerzett labdát, betört a tizenhatoson belülre, az ötös jobb sarkáról lőtt, a labda megpattant Coady lábán, úgy került a hazaiak kapujába. 1–3
90. perc: NÉGY PERC A HOSSZABBÍTÁS.
86. perc: Rodri kapott sárga lapot visszahúzásért.
82. perc: Cserélt a City, Sterling helyett Ferran Torres a pályán.
78. perc: GÓÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A WOLVERHAMPTON. Podence ment el egy köténnyel, amelyet De Bruynének osztott ki, majd középre ívelt, ahol Jiménez 6 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 1–2
77. perc: Két csere is bejött a Wolverhamptonba, Neto helyett Fabio Silva, Moutinho helyett Dendoncker a pályán.
74. perc: Neto két ember között erőszakolt ki lövési lehetőséget 17 méterre a City kapujától, de egy védő lába közbelépett.
68. perc: Az utóbbi percekben újra magához ragadta a kezdeményezést a City, de gólhelyzetig nem jutott.
60. perc: Ezt most Jiménez lőtte mellé. Traoré átadását 6 méterről terelte a jobb alsó mellé a mexikói srác. Óriási helyzet volt, mert a védők csak lesték az eseményeket.
60. perc: Ezt is elrontották a hazaiak! Podence indult meg középen, jött a labda, nemsokára már a tizenhatos vonalánál járt, és megpróbálta az emelést, a labda alig valamivel ment fölé.
56. perc: Ezt túlkombinálta a Wolves. Neves ment el a jobb oldalon, nagyon gyorsan az ötösig elnyargalt, középre játszott, Podence nem lőtt 10 méterről, inkább átlépte a labdát, és ez volt a hiba, mert Neto gyenge gurítását mentették a védők..
54. perc: Az első nagy hazai lehetőség! Traoré cselezgetett a jobb oldalon, majd beadott, éppen Podence elé, aki remek lövést küldött a jobb felső felé. Ha kapura megy, biztos gól, így csak az oldalháló zörgött.
53. perc: Gabriel Jesus indult meg középen remekül, jött is az átadás De Bruynétől, majd a szenzációs csel a braziltól, aztán a lövés, de középre tartott a labda, Rui Patrício védett.
50. perc: Traoré ment el a jobb oldalon, a középre adása gyenge volt, Ederson boldog lehetett, végre labdához ért.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Foden (középen, fehérben) lövése után csak reménykedtek a hazaiak, hogy kihagyja, de bement (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, sokkal jobb a City, vezet is két góllal. 0–2
43. perc: TE JÓ ÉG! De Bruyne
kapott kiváló indítást, majd az ötös sarkának közeléből megcélozta a kaput, a kimozduló Rui Patrício a vállával védett.
41. perc: Wolverhampton városa többek között arról is híres, hogy itt állították szolgálatba Anglia első közlekedési jelzőlámpáját, 1927-ben.
39. perc: Foden egy csel után ballal a jobb felsőbe akart tekerni, de elméretezte a dolgot.
36. perc: Moutinho végezte el a szabadrúgást a tizenhatos jobb oldala közeléből, de a védők fejjel mentettek.
35. perc: Újabb lap, ezúttal Mendy kapta, aki ellökte Traorét.
35. perc: Szaisz kapott egyet a térdére Gabriel Jesustól, aki egy sárgával lett gazdagabb.
34. perc: Megnézték, de nem láttak lest, merthogy – ha hajszállal is, de – nem is volt az, ezért aztán örülhetnek a „kékek” hívei.
32. perc: GÓÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A CITY! Vagy mégsem? Lesgyanús volt. Amúgy Sterling kapott szép labdát De Bruynétól, középre játszott Fodenhez, aki 12 méterről a hálóba lőtt. 0–2
30. perc: Sterling
lövése tartott 5 méterről, éles szögből a jobb fölső irányába, Rui Patrício azonban védett.
28. perc: De Bruyne jobb oldali szögletét Boly fejelte ki a veszélyzónából.
22. perc: Walker jobb oldali beadását nem tudták elrúgni a védők, de egy lesállás végül megmentette a hazaiakat.
20. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A MANCHESTER CITY! A tizenegyest De Bruyne végezte el, és kiválóan lőtte ki a bal alsót. Rui Patrício érezte az irányt, de nem érte el. 0–1
19. perc: Tizenegyeshez jutott a City! Szaisz
rossz becsúszására De Bruyne ravaszul elesett, jogos tizenegyes. Azért, ha akarta volna, állva maradhatott volna. De miért akarta volna?!
14. perc: Fernandinho ívelte be remekül a labdát a tizenhatoson belülre, Sterling szaporázta is, de hiába tette le a labdát mellel Gabriel Jesusnak, a brazil nem érte el.
11. perc: Nem volt erős De Bruyne szabadrúgása, de nagyon kellemetlenül csapódott lefelé, Rui Patrício kiütötte a labdát.
10. perc: Gabriel Jesus esett el Neves szorításában, 23 méterre a hazai kaputól. Jó a szög.
8. perc: Máris cserélt a Wolverhampton. Marcal helyett Vinagre a pályán.
3. perc: No, nem sokáig, mindjárt kiderült, hogy nem történt szabálytalanság.
2. perc: Coady csúszott be Sterlingnek a tizenhatoson belül, a manchesteri elesett, vizsgálják a dolgot.
1. perc: A kezdés előtt féltérdre ereszkedtek a játékosok a Black Lives Matter-kezdeményezés támogatására.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak narancssárga-feketében, a vendégek fehér-kékben játszanak.