Manchester United-veréssel búcsúzott a legendás Upton Park

2016.05.10. 21:20
Winston Reid (jobbra) ünnepli a West Ham győztes gólját (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó Premier League-ben a West Ham United a Manchester United legyőzésével méltóképpen búcsúzott legendás stadionjától, a Boleyn Groundtól, ismertebb nevén az Upton Parktól. A „kalapácsosok" ezzel a sikerrel nagy lépést tettek az Európa-liga felé, míg az MU nem tudta így kihasználni városi rivális hétvégi döntetlenjét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

West Ham United–Manchester United 3–2 (D. Sakho 10., Antonio 76., Reid 80., ill. Martial 51., 72.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

AZ ARSENAL INDULHAT A BL-BEN
A Manchester United kedd esti vereségével biztossá vált, hogy az Arsenal a következő idényben legrosszabb esetben is a BL selejtezőjében kezdi meg európai kupaszereplését. Ha az „ágyúsok” megtartják dobogós helyüket, akkor a főtáblán kezdenek.

Nem a legszebben kezdték a West Ham United egyes szurkolói szeretett stadionjuk, a legendás Boleyn Ground (Upton Park) búcsúztatását, ugyanis páran megdobálták a vendégségbe érkező Manchester United buszát, emiatt aztán 45 perces késéssel indult a bajnoki – amelyen a londoniak a méltó búcsú mellett az Európa-liga-indulásért szálltak harca, a manchesteriek pedig tovább kergethették Bajnokok Ligája-álmaikat.

A pályán a hazai játékosok megadták a módját az ünnepnek, mert jó húsz perc alatt négy góllal vezethetett volna a WHU: Diafra Sakho szerencsés találata (1–0) után Juan Mata (!) mentett kétszer is nagyot utolsó mezőnyjátékosként, majd Andy Carroll kihagyta hatalmas ziccerét, Michail Antonio fejes gólját pedig nem adta meg a játékvezető, mert kikanyarodott előtte a pályáról a pazar formában futballozó Manuel Lanzini beadása.

Nem akart beindulni az MU-gépezet, ezt jelezte Dimitri Payet helyzete is, ám a francia kecsegtető helyzetben előállt élete talán legrosszabb lövésével – nagy meglepetés végül is nem történt az első félidőben, hiszen az MU legutóbbi három idegenbeli PL-mérkőzésén összesen egy, a kapu felületére tartó lövéssel jelentkezett.

Hanem a második félidőben Anthony Martial előbb gólra váltotta Mata tökéletes passzát (1–1), majd a gólvonalon mentett fejjel, hogy nem sokra rá balról meglepje Darren Randolph kapust (1–2), ám válogatottbeli riválisa, Payet is megrázta magát, és gólpasszt adott Michail Antoniónak (2–2), majd a második Martial-találatnál nagyot hibázó Winston Reidnek is (3–2).

A West Ham 112 év után győzelemmel búcsúzott tehát a Boleyn Groundtól, új otthona a 60 ezer férőhelyes Olimpiai Stadion lesz, amelyet idényenként alig 2.5 millió fontért bérel majd – lesz miből fedeznie a díjat, lévén már most sikerült eladnia az összes, azaz 50 ezer bérletet a következő idényre. A fővárosi PL-klubok közül ezzel a West Hamnek lesz a legtöbb bérletese.

A WHU augusztusban a Juventus elleni gálamérkőzéssel avatja fel új otthonát, a régiben 384 élvonalbeli bajnokit vívott, ezek közül 168-at nyert meg.

1. Leicester City 37 23 11 3 67–35 +32 80
2. Tottenham 37 19 13 5 68–30 +38 70
3. Arsenal 37 19 11 7 61–36 +25 68
4. Manchester City 37 19 8 10 70–40 +30 65
5. Manchester United 37 18 9 10 46–34 +12 63
6. West Ham 37 16 14 7 64–49 +15 62
7. Southampton 37 17 9 11 55–40 +15 60
8. Liverpool 36 16 10 10 61–48 +13 58