PL: Wenger elbúcsúzott, gólzáporos meccsen nyert a Tottenham

2018.05.13. 17:56
Wengert a közönség felállva ünnepelte Huddersfieldben (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában csupán két kérdés volt még nyitott: vajon a Chelsea be tud-e férkőzni a négy legjobb közé, illetve a Liverpool felfér-e a dobogóra. A londoniak végül nagyon simán kikaptak Newcastle-ben, így az 5. helyen zártak, a Liverpool pedig hiába győzött 4–0-ra a Brighton ellen, a Tottenham úgy is nyerni tudott, hogy négy gólt kapott a Leicestertől.

Az utolsó forduló előtt a Tottenham 74, a Liverpool 72, a Chelsea 70 ponttal állt a 3–5. helyen, azaz az eredmények alapján a Liverpool is felférhetett volna a dobogóra, de a Chelsea is teljesíthette volna Antonio Conte tervét, és megszerezhette volna a BL-részvételt érő 4. helyet.

A második félidő elején még úgy tűnt, hogy a Spurs bajba kerülhet, a Leicester ugyanis akkor még 3–1-es előnyben volt, de aztán a hazaiak nagyot hajrázva 5–4-re győztek.

A Liverpool is behúzta a három pontot, nem okozott gondot számára a Brighton legyőzése (4–0), ugyanakkor a Chelsea nagy pofont kapott, hiszen 3–0-s vereséget szenvedett a Newcastle vendégeként.

Az Arsenal 1–0-ra győzött a Huddersfield Town otthonában (idén hét vereség után először nyert idegenben), a meccs hőse Arsene Wenger volt, aki utolsó mérkőzésén ült a londoni csapat kispadján. A mérkőzés 22. percében a közönség felállva ünnepelte a francia menedzsert, aki 22 év után köszönt el klubjától.

A Manchester City a 94. percben szerezte meg a győztes gólt a Southampton otthonában, érdekesség, hogy a bajnokcsapat búcsúzó légiósa, az elefántcsontparti Yaya Touré a 35. születésnapján a keretbe sem került be.

Matematikailag még volt minimális esélye a bennmaradásra a Swansea Citynek, de a walesiek nem akartak számolgatni, ugyanis hazai pályán 2–1-re kikaptak a Stoke Citytől.

ANGOL PREMIER LEAGUE
38. FORDULÓ
Burnley–AFC Bournemouth 1–2
(Wood 39., ill. King 74., Wilson 93.)
Crystal Palace–West Bromwich Albion 2–0 (Zaha 70., Van Aanholt 78.)
Huddersfield Town–Arsenal 0–1 (Aubameyang 38.)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 4–0 (Szalah 26., Lovren 40., Solanke 53., Robertson 85.)
Manchester United–Watford 1–0 (Rashford 34.)
Newcastle United–Chelsea 3–0 (Gayle 23., Ayoze Pérez 59., 63.)
Southampton–Manchester City 0–1 (Gabriel Jesus 94.)
Swansea City–Stoke City 1–2 (A. King 14., ill. Badou N'Diaye 31., Crouch 41.)
Tottenham Hotspur–Leicester City 5–4 (Kane 7., 76., Lamela 49., 60., Fuchs 53. – öngól, ill. Vardy 4., 73., Mahrez 16., Iheanacho 47.)
West Ham United–Everton 3–1 (Lanzini 39., 82., Arnautovic 63., ill. Niasse 74.)