Megvan a címvédő első sikere; simán nyert az Arsenal és a Chelsea

2016.08.27. 15:54
Özil indul ünnepelni az Arsenal harmadik gólja után (Fotó: Action Images)
Harmadik mérkőzésén a harmadik győzelmét aratta a Chelsea a Premier League 2016–2017-es kiírásában, ezúttal 3–0-ra nyert odahaza a Burnley ellen. Megszületett a szezonbeli első bajnoki győzelme az Arsenalnak: Arsene Wenger együttese a Watford otthonából hozta el a három pontot. Betalált Santi Cazorla, Alexis Sánchez és Mesut Özil is. Először szerzett három pontot a bajnok Leicester is a szezonban.

WATFORD–ARSENAL

A WATFORD–ARSENAL MECCS ONLIVE KÖZVETÍTÉSE, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Arsene Wenger 650. arsenalos győzelmére készült a Watford elleni bajnokin, amelyre még úgy is jóval esélyesebben érkezett a londoni csapat, hogy még nem került pecsét a két nyárutós célpont, Shkodran Mustafi és Lucas Pérez átigazolására, miközben a hazaiak több mint 50 millió euróért erősítettek a nyáron.

Talán a védelemre még kellett volna költeni egy kis pénzt, ugyanis három hatalmas védelmi hibát három góllal használt ki az Arsenal az első félidőben: előbb Santi Cazorla értékesítette az Alexis Sánchez által kiharcolt büntetőt – a chileit igen látványosan és igen fölöslegesen taglózta le Nordin Amrabat, 0–1 –, majd Alexis Sánchez lőtt parádés(an szerencsés) emeléssel gólt (0–2), aztán az ő beadásából fejelt a kapu közepébe Mesut Özil (0–3).

A „lódarazsak” olasz mestere, Walter Mazzarri beküldte a második félidőre két vadonatúj szerzeményét, Daryl Janmaatot és a Juventustól érkező Roberto Pereyrát is, és nem sokat késett a szépítés (1–3). Sokkal kevesebbet tudott ezek után támadni az Arsenal, miközben a hazaiak több kisebb és egy nagyobb helyzetet is kihagytak.

Megszerezte idénybeli első győzelmét az Arsenal, amely elérte 700. idegenbeli PL-es találatát is, amelynél többig csak a Manchester United jutott.

Arsene Wenger pedig a 650. alkalommal vezette diadalra az „ágyúsokat”.

CHELSEA–BURNLEY

A CHELSEA–BURNLEY MECCS ONLIVE KÖZVETÍTÉSE, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Antonio Contával, a Chelsea nyáron kinevezett olasz menedzserének vezetésével egyelőre hibátlan Chelsea az előző fordulóban óriási meglepetést keltő újoncot, a Liverpoolt 2–0-ra legyőző Burnleyt fogadta. Ezen a mérkőzésen azonban nem sikerült újból felborítania a papírformát a vendégeknek.

Alig telet el kilenc perc, Eden Hazard óriási sprint után remekül tekert a bal alsóba, esélyt sem hagyva Tom Heatonnak (1–0). A folytatásban tovább nyomott a Chelsea, ám Hazard újabb próbálkozását kivágták a gólvonalról, Diego Costa pedig közelről a kapusba lőtte a labdát.

A Stamford Bridge közönsége azonban így sem maradt újabb gól nélkül: a 41. percben a sérülésből visszatérő Willian remek csel után védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba (2–0). A második félidőben tovább nyomott a Chelsea – elsősorban a másodvirágzását élő Hazard-nak köszönhetően –, ennek és a három csereembernek köszönhetően pedig a rendes játékidő utolsó előtti percében ismét gólt szereztek a londoniak: Michy Batshuayi és Pedro összjátéka után utóbbi adta be a labdát, s Victor Moses közelről a hálóba helyezett (3–0), így a láthatóan végig nagy önbizalommal játszó „kékek” 3–0-ra behúzták az újonc elleni találkozót, és továbbra is hibátlanok a bajnokságban.

Hazard remek tekerésével szerzett vezetést a Chelsea (Fotó: Action Images)

LEICESTER–SWANSEA

A bajnok Leicester kicsit döcögősen kezdte a szezont, de a Swansea ellen megszerezte az első győzelmét. Jamie Vardy és Wes Morgan is betalált, így belefért, hogy Rijad Mahrez büntetőt hibázzon (2–1). A találkozót zuhogó esőben játszották le.

Claudio Ranieri 100. győzelmét aratta a Premier League-ben, ezzel ő az ötödik nem brit vagy ír menedzser, aki elérte ezt a sikert.

Futballidő Leicesterben (Fotó: Action Images)

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Chelsea–Burnley 3–0 (E. Hazard 9., Willian 41., Moses 89.)
Crystal Palace–Bournemouth 1–1 (Dann 94., ill. J. King 11.)
Everton–Stoke City 1–0 (Given 51. – öngól)
Leicester City–Swansea City 2–1 (Vardy 32., Morgan 52., ill. Fer 81.)
Southampton–Sunderland 1–1 (J. Rodriguez 86., ill. Defoe 80. – 11-esből)
Watford–Arsenal 1–3 (Pereyra 57., ill. Cazorla 9. – 11-esből, A. Sánchez 40., Özil 45+1.)