PL: Vardy-gólra Mata-dupla, a 94. percben bukott pontokat az MU

2017.12.23. 22:43
Juan Mata két gólt szerzett, de ez is kevés volt a győzelemhez (Fotó: AFP)
A Manchester United 0–1-ről fordított Juan Mata duplájával a Leicester City otthonában, de mégsem nyert a Premier League 19. fordulójának záró mérkőzésén.

Az MU kezdett jobban, de nem tudott gólt szerezni, mezőnyfölénye az első fél órában nem vezetett eredményre. A 27. percben aztán egy hazai kontra végén Rijad Mahrez passzából Jamie Vardy vezetést szerzett, megnyugodott a Leicester.

Ám az MU a szünet előtt egyenlített, szép összjáték után a tizenegyespont közelében álló Juan Mata elé került a labda, a spanyol lapos, sunyi lövéssel talált Kasper Schmeichel kapujának bal alsó kapujába.

A szünetben reális volt az iksz, a 60. percben pedig Mata remek szabadrúgásgóllal fordított.

A gól előtti pillanatokban becserélt Daniel Amartey a 73. percben megkapta a második sárga lapját is, és úgy tűnt, a Leicester sorsa megpecsételődött.

Ám a hazaiak az utolsó percig küzdöttek, és a 94. percben meglett a kitartás eredménye: Marc Albrighton előreívelt labdáját Harry Maguire a bal alsó sarokba továbbította.

2–2 a vége, a Manchester City előnye 13 pontra nőtt.

Leicester City–Manchester United 2–2
(Vardy 27., Maguire 94., ill. Mata 40., 60.)

Korábban
Burnley–Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 7. – 11-esből, 69., 79.)
Everton–Chelsea 0–0
Brighton & Hove Albion–Watford 1–0 (Gross 64.)
Manchester City–AFC Bournemouth 4–0 (Agüero 27., 80., Sterling 53., Danilo 85.)
Southampton–Huddersfield Town 1–1 (Austin 24., ill. Depoitre 64.)
Stoke City–West Bromwich Albion 3–1 (Allen 19., Choupo-Moting 45+2., Sobhi 95., ill. Rondón 51.)
Swansea City–Crystal Palace 1–1 (J. Ayew 77., ill. Milivojevics 59. – 11-esből)
West Ham United–Newcastle United 2–3 (Arnautovic 6., A. Ayew 68., ill. Saivet 10., Diamé 52., Atsu 60.)
Pénteken játszották

Arsenal–Liverpool 3–3 (A. Sánchez 53., G. Xhaka 56., Özil 58., ill. Coutinho 26., Szalah 52., Firmino 71.)