PL: újabb fordítás a Cardifftól, ezúttal egy bombagóllal

2018.11.30. 22:58
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának nyitómérkőzésén a Cardiff City hazai pályán 2–1-re legyőzte a Wolverhamptont.

A Wolverhampton alig több mint 15 perc után vezetést szerzett a Cardiff City otthonában: egy jobb oldali szöglet után Raúl Jiménez fejesét hárította Neil Etheridge, a kipattanót azonban Matt Doherty védhetetlenül a kapuba küldte (0–1). A folytatásban a kapufát is eltalálták az egyre jobban éledező hazaiak, ám a szünetre a vendégek vonulhattak előnnyel.Matt Doherty védhetetlenül a kapuba küldte (0–1). A folytatásban a kapufát is eltalálták az egyre jobban éledező hazaiak, ám a szünetre a vendégek vonulhattak előnnyel.

A második félidőben Rui Patrício ügyetlenkedését Aron Gunnarsson használta ki (1–1), majd nem sokkal később David Hoilett parádésan csavart futtából a kapuba (2–1), így a Brighton után a Wolves ellen is egygólos hátrányból nyert hazai pályán a Cardiff, amely három ponttal ajándékozta meg a 70. születésnapját szombaton ünneplő menedzserét, Neil Warnockot.

A walesiek a jelenlegi szezonban szerzett 11 pontjukból 9-et hátrányból szereztek meg.

A mérkőzés gólösszefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Cardiff City–Wolverhampton Wanderers 2–1 (A. Gunnarsson 65., Hoilett 78., ill. Doherty 18.)