PL: tovább tart a Pulis-átok, ismét kikapott az Arsenal

2017.03.18. 15:22
Hal Robson-Kanu (jobbra, fehérben) a becserélése után egy perccel máris gólt ünnepelhetett (Fotó: AFP)
A West Bromwich Albion 3–1-re legyőzte az egyre nagyobb gödörbe kerülő Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában.

Nem várt könnyű feladat az „ágyúsokra”, Tony Pulis ugyanis aktuális csapataival rendre borsot szokott törni hazai pályán Arsene Wenger orra alá. A francia menedzsert az sem segítette, hogy a találkozó előtt Mesut Özil megsérült, így nélküle kellett volna begyűjtenie a BL-helyezésekért zajló verseny szempontjából fontos három pontot a londoni együttesnek.

Jó iramban kezdődött az összecsapás, az első percekben Salomón Rondón és Nacho Monreal veszélyes beadása okozott bonyodalmat a védelmekben, helyzet azonban nem alakult ki ezekből. Nem úgy, mint a 12. percben Nacer Chadli szögletéből, amelyre Petr Cech nem mozdult ki, Craig Dawson pedig köszönte szépen a lehetőséget, és Laurent Koscielnyt megelőzve közelről a kapuba fejelt (1–0).

Nem sokáig örülhetett a vezetésnek a West Brom, szűk három perccel később ugyanis egyenlített az Arsenal. Granit Xhaka ívelését Alexis Sánchez vette át mellel a tizenhatoson belül, majd egy cselt követően hatalmas erővel a rövid felsőbe bombázott (1–1). A chilei ezzel már 100 arsenalos találatban működött aktívan közre (64 gól, 36 gólpassz).

Az első félóra végén Ben Foster és Cech is bemutatott egy hatalmas bravúrt – utóbbi pár perccel a védése után megsérült, így le kellett cserélni.

Pulis a fordulást követően viszonylag hamar, az 54. percben beküldte a támadósorba Hal Robson-Kanut, és milyen jól tette – a csatár mindössze a második labdaérintésével megszerezte a vezetést a hazaiaknak: Chadli ívelt az Arsenal kapuja elé, a David Ospináról lepattanó labdát pedig a walesi támadó továbbította közelről a hálóba. Bár James McClean lesen állt, ő átlépte a labdát, így Neil Swarbrick játékvezető az asszisztensével való egyeztetése után megadta a gólt (2–1).

ELÉG VOLT WENGERBŐL?
A mérkőzés előtt (s közben is) repülő körözött a birminghamiek stadionja, a The Hawthorns fölött, egy feliratot lobogtatva maga mögött. „Nem kell az új szerződés, távozz, Wenger!”– állt a molinón. Bár a találkozó közben aztán az aréna fölött egy újabb repülő suhant el, amely már egy másik kiírást lobogtatott maga után („Hiszünk benned, Wenger! Tisztelünk!”), nagyon úgy tűnik, hogy ha a szurkolókon múlna, a következő szezonban már nem a francia irányítaná a csapatot. Kérdés, hogyan dönt a vezetőség és persze Wenger...

A kegyelemdöfést Dawson adta meg, akire megint nem figyeltek a vendégek, így másodszor is eredményes volt fejjel (3–1). Sokatmondó adat, hogy ezen a mérkőzésen az Arsenal több gólt (2) kapott szögletet követően, mint az ezt megelőző 26 bajnokiján (1).

Pulis immár 63 százalékos győzelmi mérleggel rendelkezik Wenger ellen, ez nagyobb szám, mint amekkorát José Mourinho tudhat magáénak a franciával szemben. Az Arsenal a legutóbbi öt bajnokiján negyedszer szenvedett vereséget, ez 1995 óta először fordul elő a fővárosiakkal.

Vereségével a londoni együttes már a vesztett pontokat tekintve sem áll a negyedik helyen, ráadásul jelenlegi pozíciójánál is hátrébb csúszhat, amennyiben a Manchester United vasárnap megveri a Middlesbrough-t.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

West Bromwich Albion–Arsenal 3–1 (Dawson 12., 75., Robson-Kanu 55., ill. A. Sánchez 15.)