A „Hurrikán” lecsapott az Arsenalra is

2015.02.07. 13:40
Harry Kane (jobbra, fehérben) döntött, remek formában a csatár (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalban 156. alkalommal csapott össze a bajnoki pontokért az Arsenal és a Tottenham: ezúttal a „sarkantyúsok" örülhettek a végén, bár az „ágyúsok" szereztek vezetést. A két csapat így helyet cserélt a tabellán. Arsene Wenger a 700. PL-meccsét vívta az Arsenal élén, már csak Sir Alex Ferguson áll előtte a liga-örökranglistán.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

Tottenham–Arsenal 2–1 (Kane 66., 86., ill. Özil 11.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bár szokás szerint rengeteg sérültet nélkülöznie kellett, jól kezdődött Arsene Wenger 700. Premier League-mérkőzése: csapata már a 11. percben vezetést szerzett a Tottenham elleni idegenbeli derbin. Olivier Giroud borzalmasan rosszul találta el Danny Welbeck beadását, de éppen így adott gólpasszt Mesut Özilnek, aki az ötös elől nem hibázott. 0–1!

David Ospina három szép védéssel járult hozzá az Arsenal-előny megtartásához, társai pedig átadták a teret a fehér mezes hazaiaknak, és biztos védekezésre építve várták a Spurs-rohamokat. Természetesen a bombaformában lévő Harry Kane volt a legaktívabb, ám hiába talált a hálóba, Martin Atkinson játékvezető lesre hivatkozva belefújt az akcióba – tévesen.

A szünet után is folytatódott a Harry Kane–Ospina háború, amelyet végül kiütéssel a támadó nyert: előbb a kapus által kiütött labdát lőtte közelről a hálóba (1–1), majd az ötös elől fejelt a jobb sarokba – két védő közül. 2–1!

Rosszul sikerült tehát Wenger 700. angol bajnokija (egyébként már csak ikonikus vetélytársa, Sir Alex Ferguson áll előtte az örökranglistán, 810 PL-mérkőzéssel), mivel túlságosan is visszaállt a csapata a vezetés megszerzése után.

A Tottenham megelőzte az Arsenalt a tabellán

Na ja, a futball örök törvényszerűségeivel a legendák sem dacolhatnak...

Az észak-londoni derbi pontjainak bezsebelésével a Tottenham ráadásul megelőzte nagy riválisát, és a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik helyre ugrott.