Későn ébredt az Arsenal, megverte a Stoke City

2014.12.06. 15:56
A Stoke City alaposan meglepte az Arsenalt (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában az Arsenal a Stoke City otthonába látogatott. Az első félidőben a hazaiak háromgólos előnyt szereztek, a második félidő nagy londoni feltámadása csak a tisztes vereséghez volt elég.

Hiába nyerte meg legutóbbi három bajnokiját, rossz előjelekkel látogatott az Arsenal a Stoke City otthonába. Sok sérült szaporította a ráncokat Arséne Wenger homlokán, ráadásul a Stoke amolyan mumusának számít az Arsenalnak, nem nagyon megy a Britannia Stadiumban a londoniaknak.

Ennek megfelelően úgy is indult a meccs az Ágyúsoknak, mint egy rémálom, hiszen már a 19. másodpercben Martínez hálójában táncolt a labda. Jobb oldali beadás után Crouch nem érte el fejjel a labdát 5 méterre az Arsenal kapujától, de szerencséjére elé pattant újra, és jobbal a bal alsóba kotorta a hazaiak vezető gólját. 1–0

Jó volt a meccs, de Giroud óriási helyzetét leszámítva csak a Stoke Citynek volt nagyobb lehetősége. Aztán a 34. percben növelte előnyét a hazai csapat.

Walters jobb oldali beadása közben Bojan Krkic bújt ki a védők közül, és Mertesacker, valamint Gibbs értő szemű asszisztálása mellett 6 méterről a bal alsóba lőtte a hazaiak második gólját. 2–0

Ezzel még nem volt vége a vendégek kínjainak, mert az utolsó percben már a harmadik gólnak örülhetett a hazai közönség. Bal oldali szöglet után Crouch emelkedett a legmagasabbra, lefejelte a labdát, éppen Walters elé, aki az ötös jobb sarkánál állt, és kíméletlenül bevarrta a léc alá a Stoke City harmadik gólját. 3–0

Kilátástalanul játszott az Arsenal, de tudtuk, hogy a londoniakat sohasem szabad leírni.

Pedig a második félidőben már-már úgy tűnt, hogy négygólos hátrányba kerülnek a londoniak, ám a 65. percben Bojan Krkic teljesen szabályosnak tűnő találatát nem adta meg a bíró.

És milyen a foci, három percre rá már szépített is az Arsenal. Flamini tört be a tizenhatoson belülre, Diouf szerencsétlenül hozzáért a lábához, Flamini elesett, a bíró befújta. Cazorla végezte el a tizenegyest, és a jó irányba vetődő Begovic mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 3–1

A közönség még jól ki sem dühöngte magát, hogy négygólos vezetés helyett gólt kaptak a hazaiak, máris megjött a második Arsenal-gól. A 70. percben jobb oldali szöglet után Ramsey kapásból lőtt 12 méterről, kissé balról, és a lábak között bejutott a labda a Stoke hálójába. 3–2

Úgy tűnt, hogy az Arsenal feltámadt a poraiból, és nagy rohamot indított az egyenlítésért. A 78. percben azonban Chambers egy buta szabálytalanság miatt megkapta a második sárga lapját, és ezzel még jobban megnehezedett a vendégek helyzete.

Az utolsó tíz percben nagyon nyomott az Arsenal, de az átaludt első félidőt már nem hozta vissza semmi. Kiváló mérkőzésen, nagy izgalmak után végül a „mumus” újra lecsapott az Arsenalra, és begyűjtötte a három pontot. Így pedig nehéz lesz az Arsenalnak felkapaszkodni az élmezőnybe…

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ

Hull City–West Bromwich Albion 0–0
Liverpool–Sunderland 0–0
Queens Park Rangers–Burnley 2–0 (Fer 51., Austin 74.)
Stoke City–Arsenal 3–2 (Crouch 1., Krkic 35., Walters 45., ill. Cazorla 68. – 11-esből, Ramsey 70.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 0–0

1. Chelsea 15 11 3 1 34–13 +21 36
2. Manchester City 14 9 3 2 31–14 +17 30
3. Southampton 14 8 2 4 24–10 +14 26
4. Manchester United 14 7 4 3 24–16 +8 25
5. West Ham 14 7 3 4 23–17 +6 24
6. Arsenal 15 6 5 4 24–18 +6 23
7. Newcastle 15 6 5 4 17–18 –1 23