PL: Rooney góljára Sterling válaszolt – döntetlen a Man. City–Everton

2017.08.21. 21:20
Wayne Rooney az 50., a 150. és a 200. PL-gólját is a Manchester City ellen szerezte (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának záró mérkőzésén a Manchester City 1–1-es döntetlent játszott az Evertonnal.

Wayne Rooney szerezte az első gólt, a 35. percben. Az új evertonos szezonja első meccsén is betaláló támadó ezzel már a 200. Premier League-gólját jegyezte – Alan Shearer (260) után másodikként érte el ezt az álomhatárt.

A sors valamiért nagyon kedvelheti a Rooney–Manchester City párosítást, mivel a támadó a bajnokikon az 50., a 150. és a 200. találatát is a Manchester City ellen produkálta.

A különleges klub eddigi egyetlen tagja azonnal gratulált:

Könnyen lehet, hogy az Everton vezetését Kyle Walker szenvedte meg a legjobban, a City védője ugyanis a 42. percben sárgát érően szabálytalankodott Leighton Bainesszel szemben, majd a 44. percben a Dominic Calvert-Lewin elleni könyöklésért szintén lapot kapott, így kiállította a játékvezető. És ha már Rooneynál a 200. gólról írtunk, akkor Walker esetében meg lehet említeni, hogy ez volt a 200. mérkőzése a Premier League-ben, és először állították ki…

Walker második sárgája

A hazaiak tíz emberrel is mindent megtettek, egyre több és több támadást vezettek a második félidőben, aminek a 82. percben meglett az eredménye: Raheem Sterling bevette a vendégek kapuját. 1–1

Az utolsó percekre nemcsak az eredmény, hanem a létszám is kiegyenlítődött, mivel Morgan Schneiderlin is megkapta a második sárga lapját.

Wayne Rooney a 90. percben lejött a pályáról, helyére a Ferencváros korábbi játékosa, a 2016 augusztusa után ismét bajnokit játszó Muhamed Besic ment be.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Manchester City–Everton 1–1 (Sterling 82., ill. Rooney 35.)

KORÁBBAN
Swansea City–Manchester United 0–4(Bailly 45., R. Lukaku 80., Pogba 82., Martial 84.)
AFC Bournemouth–Watford 0–2(Richarlison 73., Capoue 86.)
Burnley–West Bromwich Albion 0–1(Robson-Kanu 71.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–0(Okazaki 1., Maguire 54.)
Liverpool–Crystal Palace 1–0(Mané 73.)
Southampton–West Ham United 3–2(Gabbiadini 11., D. Tadics 37. – 11-esből, Austin 93. ill. J. Hernández 44., 74.)
Stoke City–Arsenal 1–0(Jesé 47.)
Huddersfield Town–Newcastle United 1–0 (Mooy 50.)
Tottenham Hotspur–Chelsea 1–2 (Batshuayi 82. – öngól, ill. M. Alonso 24., 88.)

1. Manchester United 2 2 8–0 +8 6
2. Huddersfield Town 2 2 4–0 +4 6
3. West Bromwich Albion 2 2 2–0 +2 6
4. Watford 2 1 1 5–3 +2 4
5. Manchester City 2 1 1 3–1 +2 4