PL: Rooney bombagólt lőtt, az MU nagyot lépett a BL felé

2015.04.04. 17:53
Rooney bombagólt lőtt, Herrera duplázott, a Manchester United nyert (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 31. fordulójában a Manchester United 3–1-re legyőzte az Aston Villát, ezzel nagyot lépett a Bajnokok Ligája-indulás kiharcolása felé. A Southampton a Liverpoolhoz hasonlóan azonban távolodik tőle, a „szentek” 1–0-ra kikaptak az Evertontól. Feltámadt a QPR, amely öt vereséget követően nyert, győzött a Swansea és a Leicester is.

Az Arsenal, a Liverpool és a Tottenham elleni találkozót követően felüdülés lehetett a Manchester United számára, hogy most „csak” az Aston Villát kellett vendégül látnia. Különösen azért, mert a következő mérkőzések sem lesznek túl könnyűek: Louis van Gaal csapata a jövő héten városi derbit játszik a Manchester City ellen, majd két hét múlva a Chelsea-hez látogat.

Az MU szombati találkozója azért is volt érdekes, mert két nagy riválisa, az Arsenal és a Liverpool éppen egymással küzdött meg. A londoniak 4–1-re nyertek, így az MU tudta, a három pont megszerzésével elhúzhat a Pooltól.

Az 5. percben Wayne Rooney lerántásáért ítélhetett volna tizenegyest a játékvezető, de nem tette meg. Kevés ziccer volt az első félidőben, különösen a széleken voltak aktívak a hazaiak Matának és Ashley Youngnak köszönhetően. A 44. percben utóbbi húzott el a bal oldalon, Blindhez passzolt, aki Ander Herrerához centerezett, és a középpályás ballal a bal alsó sarokba lőtt (1–0).

A második félidő sem bővelkedett ziccerekben. A 62. percben Valencia ívelt a jobb oldalról Fellaini felé, a belga fejesét hatalmas bravúrral védte Guzan. Rooney is növelhette volna az MU előnyét, de 12 méterről jobb külsővel leadott lövése nem találta el a kaput. A 79. percben azonban már sikerült neki, nem is akárhogyan! A csereként beálló Di María beadását Wayne Rooney kezelte le a levegőben, majd félfordulatból a léc alá bombázta a labdát (2–0).

Örömjáték helyett azonnal hideg zuhany jött az MU számára, az Aston Villa szöglete után Christian Benteke lőtt hat méterről kapura, a labda az elvetődő David de Gea alatt ment a kapuba (2–1).

A kapott gól ellenére meglett a harmadik szerzett is. Rooney hozta fel a labdát, Matához passzolt a jobb szélre, aki nagyon okosan tálalt Herrera elé, és a spanyol elegánsan helyezte el a labdát a bal alsó sarokba – 3–1 lett a vége.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN

Harmincegy fordulóra volt szüksége a Queens Park Rangersnek ahhoz, hogy az első 15 percben be tudjon találni – ezzel most már mindegyik PL-csapat elmondhatja, hogy szerzett gólt az első negyedórában. Ha már sikerült ez a bravúr, még kétszer betalált a szünetig a QPR a West Bromwich Albion otthonában, 1995 óta először zörgette meg háromszor az első félidőben ellenfele kapuját (akkor a Newcastle-ét). Öt vereség után megszakadt a londoni csapat rossz sorozata.

Némi meglepetésre nyert az Everton a Southampton ellen. A liverpooli csapat szurkolói szerették volna, ha Muhamed Besic kezd Gareth Barry helyett, az angol középpályás azonban továbbra is élvezi Roberto Martínez bizalmát, ezt pedig gólpasszal hálálta meg: Phil Jagielka találatát készítette elő a 16. percben. Besic húsz percet játszott a találkozón.

A Swansea a Hull City ellen otthon húzta be a három pontot. Ki Szung Jong, a walesiek dél-koreai középpályása nagyszerű formában van, előző négy mérkőzésén háromszor is betalált, Gomis duplázott, a hazaiak 3–1-re nyertek.

A Leicester City kései találattal győzte le a West Ham Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Everton–Southampton 1–0 (Jagielka 16.)
Leicester City–West Ham United 2–1 (Cambiasso 12., King 87., ill. Kouyaté 32.)
Manchester United–Aston Villa 3–1 (Herrera 44., 92., Rooney 79., ill. Benteke 80.)
Swansea City–Hull City 3–1 (Ki Szung Jong 18., Gomis 37., 91., ill. McShane 50.)
West Bromwich Albion–Queens Park Rangers 1–4 (Anichebe 58., ill. Vargas 15., Austin 37., Zamora 43., Barton 95.)

KORÁBBAN
Arsenal–Liverpool 4–1 (Bellerín 37., Özil 40., A. Sánchez 45., Giroud 91., ill. Henderson 76. – 11-esből)