PL: rémálom a szezon elején Cech és az Arsenal számára

2015.08.09. 16:24
Cech nagyot hibázott, így került előnybe a West Ham (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) nyitó fordulójában az Arsenal 2–0-s vereséget szenvedett hazai pályán a West Ham Unitedtól, míg a Newcastle 2–2-es döntetlent játszott a Southamptonnal.

ARSENAL–WEST HAM UNITED

Először kezdett bajnokin az Arsenal mezében Petr Cech, míg a vendégeknél Reece Oxford 16 évesen került be az idénynyitón a csapatba. Az első játékrész főleg a hazaiak fölényéről szólt, a West Ham három sárga lapot szedett össze 37 perc alatt.

A 40. percben járt a legközelebb a gólszerzéshez Arsene Wenger együttese, ekkor Aaron Ramsey lőtt 20 méterről kapura, a labda megpattant az egyik védőn, és a lécről vágódott le. Azt mondhattuk, érik az Arsenal vezetése, ehelyett azonban a WHU szerezte meg az előnyt.

A 43. percben Dimitri Payet szabadrúgása után Cheikhou Kouyaté mindenkit – beleértve a kapujából szörnyen kimozduló Petr Cechet is – megelőzött, és a kapuba fejelt (0–1).

Az Arsenal igyekezett összeszedni magát, az 57. percben azonban még nagyobb bajba került, amikor Mauro Zárate váratlan lövése után megduplázta a vendégek előnyét (0–2). Ezt a gólt már talán hiba lenne teljesen Cech nyakába varrni, de az biztos, hogy ez sem volt védhetetlen lövés.

A szezonnak nagy célokkal nekivágó Arsenal vereséggel kezdte az idényt – 59 996 néző előtt.

NEWCASTLE–SOUTHAMPTON

A Newcastle pocsék tavaszi teljesítménye és gyenge felkészülési időszaka alapján nem indult jó esélyekkel az előző idény meglepetéscsapata ellen. A papírformának megfelelően a 24. percben megszerezték a vezetést a vendégek Graziano Pelle találatával (0–1). Az olasz támadó eddig többnyire hazai pályán volt eredményes, ez csupán a második gólja volt a St. Mary’s stadionon kívül.

A hazaiak ezúttal azonban nem törődtek bele a vereségbe, a szünet előtt és után is betaláltak, előbb Papiss Demba Cissé, majd Georginio Wijnaldum volt eredményes (2–1). A Southampton ez után mindent megtett az egyenlítésért és eredménnyel is járt, a 79. percben Shane Long egalizált, ezzel kialakult a 2–2-es végeredmény.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

Arsenal–West Ham 0–2 (Kouyaté 43., Zárate 57.)
Newcastle United–Southampton 2–2 (P. Cissé 42., Wijnaldum 48., ill. Pelle 24., Long 79.)