PL: pazar szabadrúgásra kidolgozott akció volt a válasz

2017.10.16. 22:53
Szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a West Brom a Leicester otthonában (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) nyolcadik fordulójának záró mérkőzésén a Leicester City 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a West Brommal.

A kieső zónában tanyázó és nemrégiben szebb napokat látott Leicester a hozzá hasonlóan öt meccs óta nyeretlen West Bromot fogadta. A hazaiak az első játékrészben jóval többet birtokolták a labdát, a legveszélyesebb lehetőség Danny Simpson nevéhez fűződött, aki a jobb oldalról, tizenkét méterről tüzelt, de a 2016 áprilisa után ismét kezdőbe kerülő Boaz Myhill hárított. A szünetben gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után továbbra is a Leicester birtokolta többet a labdát, de első kaput eltaláló lövéséből megszerezte a vezetést a West Brom. Jó 28 méterre a hazaiak kapujától jutott szabadrúgáshoz a birminghami alakulat, Nacer Chadli pedig a sorfal fölött a bal felsőbe tekert, Kasper Schmeichel tehetetlenül nézte a kapujába vágódó labdát. A belga játékosnak február óta ez volt az első találata a West Bromban. (0–1)

Itt még nem volt vége a találkozónak, sőt! A 80. percben kiegyenlített a Leicester: egy bal oldali beadást követően a hosszún érkező Iszlam Szlimani fejelte vissza középre a labdát az ötös sarkától, Rijad Mahrez mellre vette azt, majd kilőtte a jobb alsót. (1–1)

A hajrában hiába próbálkoztak a csapatok, újabb gól már nem született, így megosztoztak a pontokon a felek. A Leicester így maradt a kiesőzónában, a West Brom pedig továbbra is a középmezőnyben tanyázik.