PL: óriási blama, a sereghajtó legyőzte az MU-t

2019.12.22. 16:53
A Manchester United védelme nem állt a helyzet magaslatán a Watford ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának vasárnapi játéknapján a Watford 2–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

A Manchester United a Watford otthonában szeretett volna javítani a múlt heti Everton elleni döntetlen után, erre minden esélye meg is volt Solskjaer csapatának – a „lódarazsak” az egész idényben csupán egyszer nyertek, s a tabella 20., azaz utolsó helyét foglalták el a forduló előtt. A jelenlegi kiírásban még a hazai pálya sem segítette a őket, ugyanis 4 döntetlen mellett 4 vereségük is volt, győzelmet nem ünnepelhettek saját közönségük előtt.

A mérkőzés első félideje szinte teljesen eseménytelenül telt el, ám így is vezethettek volna a vendégek – Lingard kapott pazar labdát Martialtól, a fiatal középpályás egy az egyben találta magát, majd megpróbálta átemelni Fostert, azonban túlméretezte lövését, így a háló tetején landolt a labda.

LINGARD HELYZETE

A második félidő elején az elszórakozott ziccer megbosszulta magát – az 50. percben David de Gea botrányos potya góljával a Premier League sereghajtója szerezte meg a vezetést. Ismaila Sarr lövését nem tudta megfogni a spanyol kapus, kicsúszott a keze közül a labda, majd a kapuban kötött ki (1–0). Négy perccel később a hazaiak tizenegyeshez jutottak, amelyet a csapatkapitány, Troy Deeney magabiztosan értékesített, s megduplázta a Watford előnyét (2–0).

A Watford még ezzel a győzelemmel sem mozdult el a tabella 20. helyéről, míg a Manchester United vereségével ismét bizonyította, hogy a Premier League Robin Hoodja – a három ponttal befoghatta volna az 5. helyezett Sheffield Unitedet, így azonban továbbra is a 8. helyen áll.