A Newcastle United franciái elintézték a Chelsea-t

2013.11.02. 13:40
Oscarnak voltak jó megmozdulásai, de azok még a pontszerzéshez sem voltak elegendők (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának nyitó mérkőzésén a Newcastle United hazai pályán 2–0-s győzelmet aratott a Chelsea ellen. A „szarkák” góljait két francia játékos, Yoan Gouffran és Loic Rémy szerezte.

PERCRŐL PERCRE – ITT!

Az első percekben a Chelsea akarata érvényesült, azt ugyanakkor nem lehet mondani, hogy José Mourinho tanítványai a kapujuk elé szegezték volna a hazaiakat. A mezőnyfölény először – és jó darabig utoljára – a 13. percben érett helyzetekké, akkor viszont hatalmas szerencséjük volt a „szarkáknak", hogy nem kerültek hátrányba.

Oscar szöglete után John Terry fejelte a lécre a labdát, a kipattanót pedig Fernando Torres kanalazta kapura, de Shola Ameobin felpattant a labda, amely aztán ismét a lécre hullott.

A folytatásban is a Chelsea birtokolta többet a labdát, de csak kisebb lehetőségei akadtak, és az iram „sem volt az igazi".

A 37. percben ismét Terry veszélyeztetett, ám Mathieu Debuchy a kapufa mellett állva tisztázott, míg a kontratámadás végén Moussa Sissoko lapos lövését hárította Petr Cech.

A félidő hajrájában aztán csak megszületett a meccs első gólja, de a játékvezető lökés miatt érvénytelenítette. Juan Mata hiába emelt a kapuba, előtte már szabálytalankodott a newcastle-i középhátvéddel szemben.

A második félidőben mintha kicserélték volna a csapatokat, lendületes támadásoknak, nagy helyzeteknek és szép góloknak lehetett szemtanúja a St. James' Park közönsége.

A vendégek kisebb lehetőségeit követően a 60. percben Debuchy szöktette kiváló ütemben a jobb oldalon az Ashley Cole mögé kerülő Moussa Sissokót, akire nem léptek ki a hazai védők, így egészen az ötösig vezethette a labdát, kissé kiszorított helyzetből leadott lövésébe azonban Cech még belekapott, így a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Néhány másodperccel később Loic Rémy közeli lövését védte a cseh kapus, a 68. percben ugyanakkor már ő is tehetetlen volt.

Yohan Cabaye távoli szabadrúgása után Yoan Gouffran robbant be az ötösre, és előrevetődve a bal alsóba fejelt. 1–0

A hajrában a Fernando Torres helyére beállt Samuel Eto'óban bízhattak a Chelsea-drukkerek, és a kameruni klasszisnak meg is voltak a lehetőségei, hogy egyenlítsen, de valamelyik hazai védő mindig belevetődött a próbálkozásaiba. A legnagyobbat Debuchy mentette Eto'o ötméteres lövésénél.

A kontrákra berendezkedő Newcastle aztán a 89. percben egy szép egyéni alakítás, valamint egy hajszálpontos lövés révén eldöntötte a meccset. Vurnon Anita rázott le magáról két hátvédet a bal szélen, visszagurította a labdát Loic Rémynek, aki állítgatás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot. A labda a kapufáról vágódott a hálóba. 2–0

A Newcastle United megszakította a Chelsea kilenc meccsen át tartó veretlenségi sorozatát, míg José Mourinho bajnokin továbbra is nyeretlen a St. James' Parkban.