PL: nem hibázott a Pool, összetörtek az Arsenal BL-álmai

2017.05.21. 17:56
Nem hibázott a Liverpool, összetörtek az Arsenal BL-álmai (Fotó: AFP)
Egyik élcsapat sem botlott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 38., utolsó fordulójában – győzött a Tottenham, a Manchester City, a Liverpool és az Arsenal is, így Jürgen Klopp csapata örülhetett és eldőlt, hogy az „ágyúsok” az ötödik helyen zárták a kiírást, és a következő szezonban mindössze az Európa-ligában indulhatnak.

Az Arsenal gyorsan megszerezte vezető találatát az Everton ellen, a 8. percben Héctor Bellerín volt eredményes közvetlen közelről – mivel a Liverpool–Middlesbrough összecsapáson ekkor még nem született gól, ebben a pillanatban Arsene Wenger csapata állt a Bajnokok Ligája-indulást érő 4. helyen.

Az „ágyúsok” a 14. percben emberhátrányba kerültek, Laurent Koscielny csúnyán elkaszálta ellenfelét, a passzív Everton azonban nem tudott élni a fórjával, és az Arsenal Alexis Sánchez révén a a 27. percben kettőre növelte előnyét.

Koscielnyt egyébként ötödször küldték le 2010-es PL-debütálása óta, ez a legtöbb, ami ezt az időszakot illeti.

A második játékrészben Romelu Lukaku szépített tizenegyesből, de az Evertonnak az egyenlítésre már nem futotta, sőt, a hosszabbításban Aaron Ramsey beállította a 3–1-es végeredményt.

Mindeközben Jürgen Klopp gárdája „egykapuzott” a Middlesbrough ellen, elképesztő mezőnyfölényt alakított ki, helyzeteket is kidolgozott, ám a befejezések rendre pontatlanok voltak. Az első félidő ráadásában azonban összejött a gól: Roberto Firmino passza után Georginio Wijnaldum lőtte ki tíz méterről a bal felsőt (1–0).

A második félidő elején Philippe Coutinho szabadrúgásból volt eredményes, nem sokkal később Adam Lallana talált be – 3–0-ra győzött a Liverpool, amely a negyedik, Bajnokok Ligája-selejtezőt érő helyen zárta a szezont.

A Manchester City nem bízta a véletlenre, és az 5. percben Vincent Kompany fejesével már előnyben volt a Watford ellen. A 23. percben Sergio Agüero is betalált, az argentin nem sokkal később ismét eredményes volt (így duplázott), míg a nagyszünet előtt Fernandinho alakította 0–4-re az állást, így Pep Guardiola együttese egy félidőnyi játék után nyugodtan hátradőlhetett.

A vége egy ötös lett.

Agüero az ötödik játékos az angol élvonalban, aki három egymás utáni szezonban legalább húsz gólt szerzett.

A Chelsea-ben a klubtól több mint 20 esztendő után búcsúzó John Terry kezdőként lépett pályára, és Antonio Conte a 26. percben cserélte le őt. Az időzítés nem véletlen, az ikon mezszáma ugyanis a 26-os.

A már bajnok „kékek” 5–1-re diadalmaskodtak, és 30. sikerüket aratták a bajnokságban, amivel PL-rekordot állítottak fel.

A Tottenham könnyedén behúzta a Hull City elleni meccset – Harry Kane két perc alatt duplázott (végül háromig jutott), és 29 találatával ő lett a Premier League 2016–2017-es kiírásának gólkirálya!

A Manchester Unitednak alaposan felforgatott gárdával sem okozott gondot a Crystal Palace. Az U23-as együttestől felhívott Josh Harrop is eredményes volt, amivel ő lett a klub történetének századik gólszerzője (az öngólokat nem számítva) a Premier League-ben.

A Chelsea, a Tottenham és a Manchester City jutott egyenes ágon a Bajnokok Ligájába, míg a negyedik Liverpool selejtezőt játszhat. Ha a Manchester United megnyeri az Európa-ligát (szerdán játssza az El-döntőt az Alax ellen), akkor a BL csoportkörében szerepel, ha kikap a fináléban, akkor az Európa-ligában indul. Az Arsenal az El-ben vitézkedhet, az Everton hetedikként selejtezős – az „ágyúsok” az elmúlt húsz évben most először maradtak le a BL-ről.

A Hull City, a Middlesbrough és a Sunderland kiesett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
38. FORDULÓ
Arsenal–Everton 31
(Bellerín 8., A. Sánchez 27., Ramsey 91., ill. Lukaku 58. – 11-esből)
Burnley–West Ham United 1–2 (Vokes 24., ill. Feguli 27., A. Ayew 72.)
Chelsea–Sunderland 5–1 (Willian 8., Hazard 61., Pedro 78., Batshuayi 90., 93., ill. Manquillo 3.)
Hull City–Tottenham Hotspur 1–7 (Clucas 66., ill. Kane 11., 13., 72., Alli 45+2., Wanyama 69., Davies 85., Alderweireld 88.)
Leicester City–AFC Bournemouth 1–1 (Vardy 52., ill. Stanislas 2.)
Liverpool–Middlesbrough 3–0 (Wijnaldum 45+1., Coutinho 51., Lallana 56.)
Manchester United–Crystal Palace 2–0 (Harrop 15., Pogba 19.)
Southampton–Stoke City 0–1 (Crouch 60.)
Swansea City–West Bromwich Albion 2–1 (J. Ayew 72., F. Llorente 86., ill. Evans 33.)
Watford–Manchester City 0–5 (Kompany 5., Agüero 23., 36., Fernandinho 42., Gabriel Jesus 58.)