PL: nekik nyolc! A Manchester City atomjaira zúzta a Watfordot

B. L.B. L.
2019.09.21. 17:52
Pep Guardiola csapata lemosta a pályáról a Watfordot (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában a Manchester City hazai pályán 8–0-ra legyőzte a Watfordot. A címvédő a 18. percben már öttel vezetett...

Már az előjelek is baljósak voltak, hiszen legutóbb ebben a szereposztásban 6–0-ra végeztek a felek, de 2017-ben volt Watfordban 0–6 és 0–5 is. Ezúttal sem volt sokáig kérdés, már az első percben jött az első pofon: Kevin De Bruyne jobb oldali beadását követően David Silva talált be közelről (1–0).

Csupán 52 másodperc kellett a vezető gólhoz, ez a PL-idény leggyorsabb találata!

A hetedik percben jött a második csapás, Sergio Agüero végezhetett el büntetőt, és magabiztosan a kapu közepébe lőtt (2–0).

Agüero a 100. gólját szerezte meg az Etihadban, ezzel a harmadik játékos lett, aki egy stadionban legalább száz találatig jutott Angliában, Thierry Henry 114-gyel zárt a Highburyben, Wayne Rooney 101-gyel az Old Traffordon.

Rijad Mahrez a 12. percben szabadrúgásból növelte az előnyt, majd az első negyedóra végén szöglet után Bernardo Silva közeli fejesével lett közte négy. A 18. percben gyorsan elvégzett szabadrúgás után Agüero centerezéséből Nicolás Otamendi estében lőtt a kapuba, 5–0!

A PL-ben egy csapat sem tudott még korábban a 18. percre 5–0-s előnyre szert tenni, ez új rekord!

Ezt követően kifejezetten sokáig tartotta magát a Watford, de a fordulás után Bernardo Silva egyéni akcióját ismét gól követte, egyórányi játék után pedig De Bruyne újabb jó beadása után a portugál középpályás talált be megint (7–0).

Bernardo Silva először szerzett egynél több gólt PL-meccsen, meg sem állt ezúttal háromig, ez pedig pályafutása első bajnoki triplája!

A City a 85. percben adta meg a kegyelemdöfést, Kevin De Bruyne szánta el magát lövésre 15 méterről, a labda a jobb felsőbe süvített (8–0).

A City a legutóbbi két meccsét 14–0-val hozta a Watford ellen. Ezt megelőzően legutóbb 2010-ben a Chelsea tudott a Wigan ellen két, legalább hatgólos teljesítményt felmutatni. A Citynek ez volt PL-története legnagyobb sikere!

AZ ÖSSZEFOGLALÓ

A Burnley meccsén sem sokáig volt kérdés a győztes kiléte, Chris Wood az első negyedóra végéhez köszönve kétszer is bevette a Norwich City kapuját (2–0).

A Sheffield United Jerry Mina öngóljának és Lys Mousset találatának köszönhetően nyert az Everton otthonában, így 2006 decembere óta először győzött idegenbeli PL-meccsen (0–2)!

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Leicester City–Tottenham Hotspur 2–1 (Ricardo Pereira 69., Maddison 85., ill. Kane 29.)
Burnley–Norwich City 2–0 (Wood 10., 14.)
Everton–Sheffield United 0–2 (Mina 40. – öngól, Mousset 79.)
Manchester City–Watford 8–0 (D. Silva 1., Agüero 7. – 11-esből, Mahrez 12., B. Silva 15., 49., 60., Otamendi 18., De Bruyne 85.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–0

1. Liverpool 5 5 15–4 +11 15
2. Manchester City 6 4 1 1 24–6 +18 13
3. Leicester City 6 3 2 1 8–5 +3 11
4. Bournemouth 6 3 1 2 11–10 +1 10
5. Tottenham 6 2 2 2 12–8 +4 8
6. Manchester United 5 2 2 1 8–4 +4 8
7. Burnley 6 2 2 2 8–7 +1 8