PL: hazai pályán kapott ki az MU; simán nyert a Leicester City

2016.01.23. 17:54
A Southampton Charlie Austin találatával legyőzte a Manchester Unitedot – ez a Van Gaal-éra vége az MU-nál? (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában győzött a Watford, a Leicester City és a Tottenham, az MU pedig hazai pályán kapott ki a Southamptontól – könnyen lehet, hogy ezzel a vereséggel bekerült az utolsó szög is Louis van Gaal menedzser manchesteri működésének koporsójába.

A Louis van Gaal vezette Manchester United a Southamptont fogadta a 23. fordulóban, ám hiába volt a hazai csapat a találkozó esélyese, jobbára csak szenvedett.

Az MU kapura abszolút veszélytelennek bizonyult – a „vörösöknek” csupán egy, kaput eltaláló lövésük volt. A vendégeknek a meccs végéig ennyi sem, ám a 87. percben egy szöglet után a néhány napja szerződtetett Charlie Austin révén így is megszerezték a találkozó egyetlen, mindent eldöntő gólját (1–0).

A meccs előtt második helyen álló Leicester City a Stoke Cityt látta vendégül. Noha az első játékrészben jobbára csak „ismerkedtek” a felek, a 42. percben megtört a jég, a hazaiak Danny Drinkwater távoli lövésével megszerezték a vezetést.

A második félidőben előbb Jamie Vardy, majd Leonardo Ulloa is betalált, így alakult ki a 3–0-s végeredmény.

Vardy egyébként tízórányi játékperc után volt ismét eredményes a bajnokságban.

Sikerével a Leicester City ha csak ideiglenesen, de vezeti az angol bajnokságot.

A többi pályán

A West Bromwich nem bírt az Aston Villával, míg a Tottenham a Crystal Palace otthonából hozta el a három pontot. Harry Kane ismét betalált, így az angol válogatott támadó az utóbbi 14 bajnoki mérkőzésén a tizenkettedik gólját ünnepelhette.

A Watford a Newcastle ellen nyert, Odion Ighalo 44 másodperccel a szünet után lőtt gólt – ez a Premier League történetének harmadik leggyorsabban szerzett találata volt, amit a szünet után szereztek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

West Bromwich Albion–Aston Villa 0–0
Sunderland–AFC Bournemouth 1–1 (Van Aanholt 45+1., ill. Afobe 13.)
Watford–Newcastle United 2–1 (Ighalo 46., Cathcart 58., ill. Lascelles 71.)
Manchester United–Southampton 0–1 (Austin 87.)
Leicester City–Stoke City 3–0 (Drinkwater 42., Vardy 66., Ulloa 87.)
Crystal Palace–Tottenham Hotspur 1–3 (Verthongen 30. – öngól, ill. Kane 63., D. Alli 84., Chadli 95.)