PL: Mourinho pazar cseréi, két perc alatt két gól

2013.10.06. 16:22
Willian pazar góllal debütált bajnokin a Chelsea-ben (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Chelsea remek hajrát produkálva győzött a Norwich otthonában (3–1). A Southampton meglepően könnyen, 2–0-ra megverte a Swansea-t.

Kiválóan kezdett a Norwich City ellen a Chelsea, a londoniak már a 4. percben megszerezték a vezetést: Lampard indította Demba Bát, aki harcosan megtartotta a labdát a tizenhatoson belül, majd lekészítette az érkező Oscarnak, aki 16 méterről külsővel a bal alsóba lőtt. (0–1)

Néhány perccel később a gólpasszt adó szenegáli csatár a hálóba találhatott volna, Mata átadása után az alapvonal közeléből, éles szögből lőtt kapura, ám a labda elpattogott a túloldali kapufa mellett, így nem változott az eredmény, a szünetben egy góllal vezetett a Chelsea.

A második félidőben megérdemelten egyenlített a Norwich: a 68. percben Olsson adott be a bal oldalról, Van Wolfswinkel megcsúsztatta a labdát Terry mellett, és Anthony Pilkingtonról pattant a kapuba a labda. (1–1)

Sokáig úgy tűnt, hogy a Norwich kitart és egy pontot elcsen a Chelsea-től, ám José Mourinho cseréi megháláltak a bizalmat. A 85. percben hatalmas védelmi bakit kihasználva megszerezte a vezetést a londoni együttes: Oscar hosszú indítása után a hazaiak visszafutó játékosa, Tettey a tizenhatos előtt úgy vette le a labdát, hogy az éppen Eden Hazard-nak volt jó, aki a kapuba lőtt. Ruddy kapus megpróbált védeni, ám átsuhant alatta a labda, és mire utána nyúlt, már csak a gólvonalon túlról tudta kiütni. (1–2)

Egy perccel később az Hazard-hoz hasonlóan csereként beálló Willian is beköszönt: újabb védelmi megingást követően a brazil a jobb oldalról, 15 méterről a jobb felső sarokba tekert – látványos találat volt a Premier League-ben debütáló középpályástól. (1–3)

A Chelsea így két perc alatt két gólt szerezve eldöntötte a három pont sorsát, ezzel a bajnokságban megszerezte negyedik győzelmét José Mourinho együttese.

A másik kora délutáni meccsen a Southampton nem volt szíves vendéglátó: a 19. percben Adam Lallana bombázott a felső sarokba egy rövid felszabadítást követően, így viszonylag korán hátrányba került a Swansea. A mindent eldöntő gól a 83. percben jött, a csereként beálló Jay Rodriguez becsapta védőjét és a vendégek kapujába helyezett (2–0).

A Southampton sikerét 28 570 néző látta a helyszínen, Norwichban 26 840-en voltak, csak 193 hely maradt üresen a 27 033 szurkolót befogadni képes Carrow Roadon.