PL: Morata ismét „duplázott”, a Chelsea-nek nem okozott gondot az Everton

2017.08.27. 16:21
Morata ismét betalált a Stamford Bridge-en (Fotó: AFP)
Nehéznek indult, végül magabiztosan nyert a Chelsea az Everton (2–0) ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

Bár az angol haderő csökkent – nyolc helyett ezúttal „csak” hét hazai játékos kapott helyet az Everton kezdőcsapatában –, a liverpooli kékek a Manchester City elleni pontszerzés után újabb bravúrra készültek, ezúttal a bajnok Chelsea otthonában.

Ronald Koeman legénysége ennek megfelelően zárt, kemény védekezéssel vette fel a kesztyűt a londoniak ellen, és bizony sokáig úgy tűnt, hogy Álvaro Moratáéknak nem lesz könnyű dolga. A spanyol válogatott támadó ezt másként gondolta, és bár néhány akción látni lehetett, hogy össze kell még szoknia csapattársaival, az eddigi meccsek alapján úgy tűnik, értékes tölténye lesz a Chelsea támadófegyverének.

A 27. percben előbb Cesc Fabregashoz játszotta jól vissza fejjel a labdát, ami után honfitársa gyönyörűen pörgetett a hosszú alsó sarokba, majd pár minutummal a szünet előtt egy másik spanyol, César Azpilicueta mintaszerű beadását csúsztatta a kimozduló Jordan Pickford felett a kapuba (2–0).

Ezzel egyébként a korábbi Real-támadó lett a Premier League történetének első játékosa, aki az első két hazai meccsén egyaránt betalált és gólpasszt is adott (az első fordulóban a Burnley ellen jött össze a „duplázás”).

Az elsőre stabilnak tűnő Everton-védelmet tehát kétszer is feltörték a hazaiak, ami után a vendégcsapat látszólag teljesen feladta a meccset, és ugyan a statisztika szerint Wayne Rooney és társaira nem várt könnyű feladat (az Everton még sohasem nyert olyan PL-mérkőzést, amelynek szünetében két vagy annál többgólos hátrányban volt – 4 döntetlen, 55 vereség), a szurkolók joggal vártak (várhattak volna...) többet a nyáron alaposan megerősített együttestől.

A második játékrész még nagyobb Chelsea-fölényt, de annál kevesebb izgalmat hozott, a hazaiak megérdemelten gyűjtötték be a három egységet, és készülhetnek a válogatott szünet utáni, Leicester elleni idegenbeli bajnokira.

A másik kora délutáni összecsapáson a Stoke a West Bromwich Albionhoz látogatott, amely a gól nélküli első félidő után a 61. percben az egyszeres angol válogatott Jay Rodríguez találatával megszerezte a vezetést. A múlt héten az Arsenalt legyőző Stoke nem adta fel, és a csereként beálló Peter Crouch góljával egyenlített, így legalább egy pontot szerezve távozott a birminghami városból (1–1).