PL: mélyülő hullámvölgy, most négyet kapott a Chelsea

2018.02.05. 23:00
A Chelsea újabb óriási pofonba szaladt bele (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának zárómeccsén a Chelsea 4–1-es vereséget szenvedett a Watford otthonában.

Az előző fordulóban nagy meglepetésre 3–0-s vereséget szenvedő Chelsea a Bournemouthhoz hasonló középcsapattal, a Watforddal találkozott.

A londoni kékek enerváltaknak tűntek, ugyan valamelyest többet volt náluk a labda, igazán nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani, pontatlan passzok és figyelemhiány jellemezte a játékukat. Fél óra elteltével került nagy bajba Antonio Conte csapata – Tiemoué Bakayoko öt perc leforgása alatt begyűjtött két sárgát, ezért már a 30. percben emberhátrányba kerültek a vendégek. Az OptaJoe statisztikája szerint Angliában ebben az idényben csak a negyedik ligás Grimsby Townnak (8) van több piros lapja, mint a Chelsea-nek (7).

A nagyobb sokk csak ezután következett: Thibaut Courtois a tizenhatoson belül elsodorta a cselező Gerard Deulofeu lábát, a megítélt tizenegyest Troy Deeney váltotta gólra a 42. percben. 1–0

Úgy tűnt, a második félidőben már több öröme lehet a Chelsea szurkolóinak, ugyanis csapatuk a kiállítás ellenére is egyre jobban támadott, bemutatkozott a néhány napja igazolt Olivier Giroud, sőt Eden Hazard remek lövésével a 82. percben egyenlített is a címvédő. 1–1

Ami ezután következett, arra senki sem számított. A 84. percben Daryl Janmaat szép játék után szerzett gólt, majd négy perccel később Deloufeu egymaga vezetett és fejezett be egy kontrát, végül Roberto Pereyra állította be a 4–1-es végeredményt.

A Chelsea az utóbbi öt bajnokijából csak egyet nyert meg, az előző két találkozón 1–7-es a gólkülönbsége – a mai meccs után minden bizonnyal még erősebbek lesznek azok a pletykák, amelyek Conte távozásáról szólnak.