Nyert a City, Guardiola újabb csapást mért Mourinho egójára

2016.09.10. 13:20
De Bruyne góllal és gólpasszal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Manchester City Kevin De Bruyne és Kelechi Iheanacho góljával 2–1-re legyőzte a Zlatan Ibrahimovic révén csak szépítésig jutó Manchester Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Manchester United–Manchester City 1–2 (Ibrahimovic 42., ill. De Bruyne 15., Iheanacho 36.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kis csúsztatással a világ legdrágább városi derbijeként vezette fel a nemzetközi sajtó a legújabb Manchester United–Manchester City rangadót, elvégre a két keret összértéke bőven meghaladja az egymilliárd eurót, és a két csapat új menedzserei, a korábban egymással sok heves csatát vívó José Mourinho, illetve Pep Guardiola a nyáron 185, ill. 213 millió euróért erősített.

Ennek megfelelően hibátlan volt eleddig a két csapat a bajnokságban, de mint kiderült, Guardiola pár milliót elkölthetett volna még (pontosabban a télen érkezik a brazil csodacsatár, a 32 millióba kerülő Gabriel Jesus), ugyanis az eltiltott Sergio Agüerót „csak” egy Kelechi Iheanachóval tudott pótolni – az idézőjel nem véletlen, mert a nigériai fiatal most is élt a lehetőséggel, és a mérkőzés első negyedórája után gólpasszt adott Kevin De Bruynének: 0–1!

Igaz, kellett a találathoz az is, hogy a hazaiak védője, Daley Blind teljesen vakra mozduljon ki a passz után – Nomen est omen, a blind angolul vakot (is) jelent.

A hazai csillagok közül Paul Pogba megbújt a mezőnyben, Zlatan Ibrahimovicot levette a pályáról Nicolás Otamendi, a frissiben felépül Henrih Mhitarjan sem remekelt – a szakértői vélemények megoszlottak, hogy a balbekk Luke Shaw vagy a jobbhátvéd Antonio Valencia volt-e a legjobb unitedes az első félidőben.

Közben De Bruyne visszaadta a gólpasszt Kelechi Iheanachónak: 0–2, de még a szünet előtt szépített az MU, a Cityben most debütáló Claudio Bravo nagy hibáját Zlatan Ibrahimovic használta ki.

A 1–2 után majdnem az egyenlítés is összejött a pihenőre a vörös mezeseknek, de a svéd két helyzetet is kihagyott az első játékrész ráadásában, a másodikat ráadásul a kapus újabb hatalmas hibája után. Vajon mire gondolhatott közben Joe Hart?!

Hát még akkor, amikor Bravo felrúgta saját rossz csele után az ötös előtt Wayne Rooneyt, de megúszta végül a dél-amerikai kapus, mert nem ítélt büntetőt Mark Clattenburg.

Mourinho a félidőben harcba dobta az Ander Herrera, Marcus Rashford kettőst, majd a hajrában lehetőséget adott Anthony Martialnak (de csak helyzetekig jutott csapata), Guardiola előbb egy szem csatára helyére szűrőt küldött Fernando személyében, majd szélsőt szélsővel váltott (Raheem Sterlinget Leroy Sanével).

Alekszandar Kolarov kétszer is góltól mentette meg a Cityt, mindkétszer Ibrát blokkolva, a másik oldalon a nagy kedvvel futballozó De Bruyne lövése a kapufán csattant, a 96. percben Bravo még majdnem egyenlített, de John Stones kisegítette – győzött a United otthonában a City, Guardiola újabb csapást mért Mourinho egójára.

Nem mellékesen ő lett az első City-menedzser, aki első hat mérkőzését megnyerte a klub élén.

1. Manchester City 4 4 11–4 +7 12
2. Chelsea 3 3 7–2 +5 9
3. Manchester United 4 3 1 7–3 +4 9
4. Everton 3 2 1 4–2 +2 7
5. Hull City 3 2 1 4–2 +2 6
6. Tottenham 3 1 2 3–2 +1 5
6. Middlesbrough 3 1 2 3–2 +1 5
8. Arsenal 3 1 1 1 6–5 +1 4