A Man. City pazarolt, a Spurs VAR-segítséggel pontot csent!

MAROSI GERGELYMAROSI GERGELY
2019.08.17. 18:25
Sergio Agüero szerezte a Manchester City második gólját (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 2. fordulójának rangadóján az Etihad Stadionban 2–2-es döntetlent játszott egymással a bajnoki címvédő Manchester City és a Tottenham Hotspur. A Spurs tulajdonképpen valamennyi lehetőségét gólra váltotta, a City bő kézzel pazarolta el helyzeteit – és megfizetett érte.

Ha van közel tökéletes kezdés, akkor azt Manchester City bemutatta a rangadó első tíz percében: a bajnoki címvédő fojtogató szorításában a Spursnek sem levegője, sem támadása nem akadt – csak a gól hiányzott. Az is csak a 20. percig, amikor a City remekül mozgatta meg a vendégek védelmét, Bernardo Silva a jobb szélről visszagurított, Kevin De Bruyne – mintha szabadrúgást csavarna be – gyönyörűen ívelt keresztbe, a hosszú saroknál pedig felbukkant Raheem Sterling, és közelről a kapuba fejelt, megszerezve idénybeli negyedik bajnoki gólját (1–0).

A Tottenham a semmiből egyenlített három perccel később: a védők „nem vették fel” rendesen Erik Lamelát, aki kicsit vezette a labdát, majd 22 méterről a jobb alsóba csavart – Ederson messze a gólvonal előtt állt, és lehet, hogy megbánta... (1–1)

A találattól a City picit elvesztette a totális kontrollt a mérkőzés felett, de bő tíz perc múlva ismét előnyt szerzett: megint De Bruyne készített elő, jobb oldalról laposan középre lőtt labdáját a Davinson Sánchezt megelőző Sergio Agüero finoman a kapuba pörgette az ötösön belülről (2–1). A félidő végén a világklasszis teljesítményt nyújtó De Bruyne még Ilkay Gündogannal is megpróbált gólt rúgatni, az már más kérdés, hogy a német középpályás ordító helyzetben a kaput sem találta el.

A második félidőben ugyanígy folytatódott a mérkőzés, néha jóformán úgy tűnt, hogy a City akkor alakít ki helyzetet, amikor akar. Az már más kérdés, hogy Agüero és Bernardo Silva is helyzetet rontott – a Tottenham pedig (megint a semmiből) egalizált. Lucas Moura pályára lépett, és becserélése után 19 másodperccel Kyle Walkert túlugorva a kapuba csúsztatott egy jobb oldali szögletet (2–2). Ekkor volt 19:2 a kísérletek aránya a Manchester City javára...

Hiába volt hatalmas fölényben a City, a Spurs valahogy pontot mentett (Fotó: AFP)

A manchesteriek gyorsan kihagytak még pár helyzetet – Rodri óriási bombáját Hugo Lloris tolta ki a léc alól, Bernardo Silva a lécet találta el egy emeléssel –, Pep Guardiola meg Agüero helyére pályára vezényelte Gabriel Jesust. A Spurs tartotta a szemszögéből nézve szerencsés döntetlent, és a hajrá előtt kicsit stabilizálta helyzetét – már elmaradtak a hazai helyzetek, sőt, Lucas Moura egy megugrással a hazai szurkolók pulzusát is megugrasztotta...

A hajrában meddő volt a City mezőnyfölénye, ám a 92. percben egy szöglet után Gabriel Jesus betalált – csakhogy a labda Aymeric Laporte kezén megpattanva került elé, a VAR-ellenőrzés után pedig Michael Oliver annullálta a találatot. A Spurs pontot szerzett, de jó kérdés, hogy miként (30:3 volt a kísérletek, 10:2 a kaput eltaláló kísérletek aránya) – a Manchester City megfizetett a rengeteg elpazarolt lehetőségért, és botlott a hazai rajton.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2 (Sterling 20., Agüero 35., ill. Lamela 23., Lucas Moura 56.)

KORÁBBAN
Aston Villa–AFC Bournemouth 1–2 (D. Luiz 71., ill. J. King 2. – 11-esből, H. Wilson 12.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 1–1 (Trossard 65., ill. Chicharito 62.)
Everton–Watford 1–0 (Bernard 10.)
Norwich City–Newcastle United 3–1 (Pukki 32., 63., 75., ill. Shelvey 93.)
Southampton–Liverpool 1–2 (Ings 83., ill. Mané 45+1., Firmino 72.)
Arsenal–Burnley 2–1
(Lacazette 13., Aubameyang 64., ill. Barnes 43.)

1. Liverpool 2 2 6–2 +4 6
2. Arsenal 2 2 3–1 +2 6
3. Manchester City 2 1 1 7–2 +5 4