A Man. City 10 emberrel, Lampard-góllal egyenlített a Chelsea ellen

2014.09.21. 16:57
Terry (balra) sem akadályozhatta meg Lampard drámai egyenlítését (Fotó: Action Images)
A Manchester City hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Chelsea ellen az angol labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának rangadóján. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben Schürrle szerzett vezetést a vendégeknek, majd a csereként beálló Lampard egyenlítő gólja tette igazán drámaivá a mérkőzést. Az Everton hazai pályán szenvedett vereséget a Crystal Palace-tól.

Már előzetesen is Frank Lampard szolgáltatta a mérkőzés pikantériáját, hiszen a Chelsea-nél töltött közel másfél évtizedet követően első alkalommal szerepelt korábbi klubja ellen, igaz, csak a kispadon kapott helyet Manuel Pellegrini menedzsertől. Joe Hart 200. PL-mérkőzését játszotta a hazaiaknál.

Az első félidőben nagy lendülettel és elánnal kezdett a Manchester City, amely már az első percektől próbálta kapuja elé szorítani a defenzív felfogásban pályára küldött Chelsea-t.

José Mourinho együttese az első félidőben csak percekre tudta feloldani a hazai nyomást, de védekezésben kiválóan állta a sarat, igazán komoly helyzetet a címvédő sem tudott kialakítani, miközben a vendégek a 40. percig egyetlen sikeres passzt sem tudtak felmutatni az ellenfél tizenhatosán belül, a kaput pedig el sem találták. Igaz, a City is csak egyszer összesen hét próbálkozásból.

Sok szöglettel és sárga lappal múlt el az első félidő: a hazaiak kilenc, a vendégek két alkalommal rúghattak a zászló mellől, a sárga lapok aránya pedig 4:2 volt a szünetben.

A második játékrész legelején a City azonnal tízre kerekítette szögletei számát, de a helyzeteket nem sikerült növelni a fölény állandósítása mellett.

A 66. percben fordult a kocka: Zabaleta Diego Costa felrúgásáért megkapta második sárga lapját, amivel a kiállítás sorsára jutott, emberelőnyét pedig öt percen belül ki is használta a Chelsea. Kontráztak a vendégek, Diego Costa kijátszott a szélre Hazard-hoz, aki precízen középre tekert, a csereként beálló Andre Schürrle pedig pár méterről a kapuba passzolt. 0–1

A Chelsea első kaput eltaláló lövéséből gólt szerzett a mérkőzésen.

A hajrára Pellegrini még Frank Lampardot is bevetette, aki 13 év után cserélte le a Chelsea mezét egy New York-i kerülővel a manchesteri kékre. Közben Diego Costa két idegroham között a kapufát is eltalálta, de nyolcadik gólja nem jött össze az ötödik bajnokiján. Sergio Agüero amúgy pont nyolcig jutott első öt City-mezben lejátszott mérkőzésén.

Öt perccel a rendes játékidő letelte előtt megérkezett az igazi dráma az Etihadba: a pár perccel korábban pályára küldött Frank Lampard egyenlített Milner passzából (1–1), a gólját természetesen nem ünnepelte a rutinos középpályás, de egy pontot megmentett a címvédőnek a listavezető ellen.

Lampard a történelemkönyveket is átírta találatával: a Chelsea volt a 39. PL-csapat, amelyik ellen betalált, és nála több gólt (7) egyetlen játékos sem szerzett a Man. City–Chelsea mérkőzéseken.

A döntetlennel már a Chelsea sem hibátlan a bajnokságban, de továbbra is vezeti a tabellát, és mindenképpen elégedett lehet a legnagyobb bajnoki rivális otthonából elhozott ponttal.

A másik 17 órás angol bajnokin az Everton hazai pályán vereséget szenvedett a Crystal Palace-tól. Lukaku hiába szerzett vezetést a liverpooliaknak már a találkozó elején, a belga találatára három góllal válaszolt a londoni együttes, ezt követően pedig csak a szépítésre futotta Robert Martínez együttese erejéből.