Két góllal nyert az Arsenal a fásult City otthonában

2015.01.18. 16:55
Olivier Giroud remekül robbant be, gól lett belőle
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szuperrangadóján a Manchester City hazai pályán 2–0-ra kikapott az Arsenaltól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Manchester City–Arsenal 0–2 (Cazorla 24. – 11-esből, Giroud 67.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jó néhány sérültje akadt a Manchester City elleni rangadó előtt az Arsenalnak, mint rendesen, de nem is igazán ez aggasztja mostanában az „ágyúsok" szurkolóit, hanem az, hogy tavaly ilyenkor csapatuk vezette a bajnokságot, 48 ponttal, most pedig az ötödik pozícióból várták az összecsapást – 36 ponttal.

Nem kis meglepetésre az első félidőben mintha pályán sem lett volna a City máskor oly félelmetes támadósora, az első hazai kapura lövésre a 36. percig kellett várni – ekkor azonban már vezetett az Arsenal, a Vincent Kompany által teljesen fölöslegesen összehozott büntetőt ugyanis Santi Cazorla értékesítette. 0–1!

Cazorla nagyon sokat dolgozott és a tizenegyest is higgadtan értékesítette (Fotók: Reuters)

A spanyol középpályás főszerepet játszott a második (már a szünet után esett) találatban is: szabadrúgása után Fernando lemaradt az ötösön Olivier Giroud-ról, aki fejjel nem hibázta el az ordító ziccert: 0–2!

Pedig ekkor már pályán volt a hazaiaknál Frank Lampard és Sztevan Jovetics is, sőt, Manuel Pellegrini a hajrá előtt beküldte Edin Dzekót, így a Sergio Agüero, Dzeko, Jovetics trió rohamozta a londoniak állásait jó húsz percen át. Utóbbi egy helyzetig eljutott ugyan, de Agüero passza után az oldalhálóba talált: célt tévesztett a lövést, a City meg kissé célt tévesztett az utóbbi négy bajnokiján, amelyeken összesen öt pontot szerzett.

1. Chelsea 22 16 4 2 51–19 +32 52
2. Manchester City 22 14 5 3 45–22 +23 47
3. Southampton 22 13 3 6 37–16 +21 42
4. Manchester United 22 11 7 4 36–21 +15 40
5. Arsenal 22 11 6 5 39–25 +14 39
6. Tottenham 22 11 4 7 32–30 +2 37
7. West Ham 22 10 6 6 35–25 +10 36
8. Liverpool 22 10 5 7 31–27 +4 35