Újabb MU-zakó, a Newcastle 41 év után nyert az Old Traffordon

2013.12.07. 13:41
David Moyes nem lehet nyugodt<strong>, </strong>csapata játéka kilátástalan<strong> </strong>volt<strong> </strong>(Fotó: Action Images)
A Premier League 15. fordulójának nyitó mérkőzésén a Manchetser United hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Newcastle-től. A gól nélküli első félidőt követően a francia Johan Cabaye szerezte meg a vendégek három pont érő gólját – a „szarkák” 1972 után először nyertek mérkőzést az Old Traffordon. A Manchester Uniteddel 2002 óta először fordult elő, hogy egymás után két hazai bajnoki mérkőzést is elveszített.

A hétközi forduló során az Evertontól vereséget szenvedő Manchester Uniteddel legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy egymás után két hazai bajnoki mérkőzést is elveszítsen, de talán ez volt a legkisebb gondja a kisebb krízissel és sok dühös szurkolóval farkasszemet néző David Moyes menedzsernek. A sorozatban elért négy bajnoki győzelem után a Swansea otthonából szerdán nulla ponttal távozó Newcastle a nehéz ellenfél mellett a múlttal is fel kellett vegye a harcot szombat kora délután: a „szarkák” az elmúlt 63 évben egyetlen egyszer távoztak győzelemmel az Old Traffordról.

A mérkőzés igazi brit stílusban kezdődött és folytatódott: az első félidőben a fizikai harc és a széljáték dominált, a csapatok rengeteg technikai hibával játszottak. Wayne Rooney eltiltás miatt nem volt ott a pályán, de visszatért Robin van Persie, aki Javier Hernández csatártársaként próbálta rohamozni a vendégek kapuját.

Viszont csak próbálta, mert a – pletykák szerint elvágyódó – hollandot alig lehetett észrevenni, egyedül a szabadrúgások és szögletek elvégzésénél tűnt fel. A hazaiak leginkább Nani és Januzaj révén veszélyeztettek a két szélen, Chicharito is aktív volt, de az ötlet hiányzott a támadásokból.

A Newcastle birtokolta többet a labdát, ennek ellenére nem állt közelebb a gólhoz, kivéve a ráadás perceit, amikor Debuchy közeli lövését védte az addig alig megmozgatott De Gea, így gól nélkül vonultak szünetre a csapatok.

A fiatal Januzaj becsülettel küzdött, de Colocciniék mindent visszavertek (Fotó: Action Images)

A második félidőben tíz percet kellett várni az első nagy helyzetig, Van Persie szöglete után Evra fejelt nagyszerűen, Anita a gólvonalról mentett. Alig tíz perccel később jött a vaskos meglepetés: jobb oldali akció végén és Sissoko passza után a középen remekül érkező Johan Cabaye helyezte precízen a hosszú alsóba a labdát. 0–1

David Moyes azonnal felpattant a helyéről, majd pályára küldte az eddig mellőzött Wilfried Zahát, aki első Premier League-mérkőzésén léphetett pályára. A skót mester gyorsan beküldte Andersont is, de a hazaiak játéka nem igazán javult fel. Robin van Persie egy szabadrúgást követően betalált, de lesről bólintott a kapuba. A „vörös ördögök” a hajrára sem tudtak annyira felpörögni, hogy közel kerüljenek az egyenlítéshez, a mérkőzés utolsó perceit a kigyózó sorokban hazafelé induló MU-drukkerek látványa jellemezte a legjobban.

Az előző hat bajnokijából ötöt megnyerő Newcastle nem játszott lehengerlően, de teljesítménye és a hazaiak kilátástalan játéka alapján megérdemelten hozta el 41 sikertelen év után a három pontot az Old Traffordról.