Újabb MU-betli az Old Traffordon: City-siker a manchesteri derbin

2014.03.25. 22:46
Edin Dzeko (középen) duplázott az MU elleni rangadón (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) Edin Dzeko duplájával és Yaya Touré hajrában lőtt góljával nyert a manchesteri derbin a City a United vendégeként az Old Traffordon. Az Arsenal a második félidő közepén egy perc alatt szerzett duplával fordított a Swansea ellen, ám a hajrában egy öngól miatt végül be kellett érje otthon az egy ponttal. Az Everton a Newcastle vendégeként nyert magabiztosan.

Kezdő sípszó, gól. Nagyjából így lehet összefoglalni az első perc történéseit az Old Traffordon rendezett városi derbin, melyen Edin Dzeko történelmi gyorsaságú góljával már a 42. másodpercben megszerezte a vezetést a Manchester City a Manchester United otthonában.

Történt, hogy bő fél perc elteltével David Silva került nagy helyzetbe, de Rafael blokkolta a lövését. A levágódó labda azonban az eltiltását letöltő Vincent Kompanyhoz került, ő Samir Nasrit hozta játékba, aki hét méterről a jobb oldali kapufát találta el, a kipattanó viszont pontosan a bosnyák csatár elé pattant, aki közelről bevette az üres kaput. A Premier League-ben egyetlen vendégjátékos sem talált még be ilyen korán az Old Traffordon (0–1).

A folytatásban a vendégek könnyedén megduplázhatták volna előnyüket, de Dzeko második kísérletét David de Gea bravúrral hárította. Az MU támadásai lassúak voltak, hiányzott az ötlet a hazaiak játékából, akik az első félidő második felében már egyenrangú partnerei voltak a Citynek, de a vendégek tizenhatosának előterében, és azon belül tehetetlennek bizonyultak.

A második félidő hasonlóképpen kezdődött, mint az első, azaz a City mezőnyfölényével, de a gólra ezúttal több mint tíz percet várni kellett. Nasri – akinek már korábban is volt egy veszélyes szöglete – sarokrúgása után Rio Ferdinand lemaradt Dzekóról, aki hozzávetőlegesen tíz méterről a léc alá emelte a labdát. A csatár először duplázott ebben az idényben a bajnokságban (0–2).

A folytatásban a vendégek visszaálltak, nem erőltették a támadásokat, így az MU átvette a kezdeményezést, de nem túlzás kijelenteni, hogy Rooneyék nem tudtak mit kezdeni a labdával, tanácstalanság jellemezte a játékukat. Az egyetlen igazán nagy lehetőség Danny Welbeck előtt adódott, akinek azonban a bravúros sarkazásába Joe Hart belekapott.

A hajrára unalomba fulladt mérkőzést a 90. percben Yaya Touré tette még emlékezetesebbé a Manchester City szurkolói számára, miután David Silva átadását követően elhúzta a labdát Patrice Evra mellett, és körülbelül tizenkét méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–3).

A támadásban és védekezésben egyaránt csődöt mondó Manchester United története során először veszített el egy idényben tíz bajnokit – és még csak márciust írunk –, míg a listavezető Chelsea-t három pontra megközelítő Manchester City majd’ száz év után először hozott le sorozatban öt élvonalbeli találkozót kapott gól nélkül.

Gyors góllal lepte meg a Swansea londoni vendéglátóját, amely csak a második félidő közepén jelentkezett érdemben, bár akkor bő egy perc alatt a fordítás is összejött az Arsenalnak. A három pont megszerzése viszont már nem, a vendégek egy hajrábeli öngóllal mentették maguknak ikszre a mérkőzést.

Az Everton az első félidő közepén megszerzett előnyét a fordulás után megduplázta, majd a hajrában fölényessé is tette sikerét a Newcastle vendégeként.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

Manchester United–Manchester City 0–3 (Edin Dzeko 1., 56., Yaya Touré 90.)
29. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
Arsenal–Swansea 2–2 (Podolski 73., Giroud 74., ill. Wilfried Bony 11., Flamini 90. – öngól)
Newcastle–Everton 0–3 (Barkley 22., Lukaku 53., Osman 88.)

1. Chelsea 31 21 6 4 62–23 +39 69
2. Manchester City 29 21 3 5 79–27 +52 66
3. Liverpool 30 20 5 5 82–38 +44 65
4. Arsenal 31 19 6 6 55–36 +19 63
5. Everton 30 16 9 5 46–30 +16 57
6. Tottenham 31 17 5 9 40–40 0 56
7. Manchester United 31 15 6 10 47–36 +11 51