PL: Mahrez-triplával robog a Leicester; nyert az Arsenal, ikszelt az MU

2015.12.05. 17:56
Mahrez (balra, Leicester City) jelentette a különbséget a Swansea ellen (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójában az algériai légiós, Rijad Mahrez triplájával nyert a tabella élére ugró Leicester City, amely megszakítás nélkül már nyolc bajnoki óta veretlen. Gólzsákjának, Jamie Vardynak viszont megszakadt a remek sorozata: egymást követő tizenkettedik mérkőzésén már nem sikerült a kapuba találnia – csupán gólpasszig jutott –, így maradt a tizenegyes rekord. Pályaválasztóként nyert az Arsenal, miközben a United csak ikszelt Manchesterben.

A meglepetéscsapatból lassan titkos bajnokaspiránssá váló Leicester City vendégként sem aprózta el. A Swansea ellen már az 5. percben vezetést szerzett, az első félidő derekára pedig meglépett kettővel. Az ellenfélnek innen nem sok esélye maradt, a kérdés csupán az volt, hogy Vardynak összejön-e ismét a gól. Nos, nem jött, csak a gólpassz, ezúttal a tizennégy meccsét követően már tíz gólnál járó Mahrez remekléséhez asszisztált.

A WHU a mérkőzés nagy részében felnőtt a feladathoz és az MU-hoz, amely hiába játszott újfent mezőnyfölényben, a szokásos, kapu előtti határozatlanságát is magával hozta erre a délutánra. A zártan és fegyelmezetten védekező, kontrákra építő vendégek közel annyi veszélyt jelentettek, mint a labdabirtoklásban és passzjátékban náluk többet mutató manchesteriek. A hajrára azonban már felborult a pálya, a fáradó londoniak beszorultak saját tizenhatosukon belülre. A United-játékosok viszont több óriási gólhelyzetet puskáztak el, illetve nem bizonyultak kellően erélyesnek a befejezéseknél – no meg szerencséjük sem volt a pattogó, lecsorgó labdáknál –, így meg kellett elégedniük az egy ponttal. Az MU-nak ez volt a negyedik 0–0-s iksze a szezonban, a harmadik otthon!

A Sunderland lehozta ikszre az első félidőt az Arsenal vendégeként, de ehhez azért szükség volt Olivier Giroud öngólt érő megmozdulására is nem sokkal a szünet előtt. A francia támadó a 63. percben gól formájában tette jóvá a „bűnét”, majd a végjátékban Aaron Ramsey állította be a végeredményt. Utóbbi gól+gólpasszal zárt, Mesut Özil pedig assziszttal. A német légiósnak ez volt a 12. gólpassza a szezonban, zsinórban a tizedik bajnokiján zárt „kanadai ponttal”.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ

Southampton–Aston Villa 1–1 (Romeu 73., ill. Lescott 44.)
Swansea City–Leicester City 0–3 (Mahrez 5., 22., 67.)
Watford–Norwich City 2–0 (Deeney 30. – 11-esből, Ighalo 91.)
Arsenal–Sunderland 3–1 (Campbell 33., Giroud 63., Ramsey 93., ill. Giroud 45. – öngól)
West Bromwich Albion–Tottenham Hotspur 1–1 (McClean 39., ill. Alli 15.)
Manchester United–West Ham United 0–0