Shaqiri döntött az MU ellen, ismét a tabella élén a Liverpool!

2018.12.16. 16:54
Shaqiri (balra) volt a Liverpool–MU rangadó hőse (Fotó: AFP)
Visszavette a vezetést a Liverpool az angol labdarúgó Premier League-ben, miután a 17. forduló rangadóján teljesen megérdemelt, 3–1-es győzelmet aratott a Manchester United felett. A rengeteget támadó Liverpool a csereként beálló Xherdan Shaqiri két megpattanó lövésével döntötte el a találkozót.

Úgy lépett fel a rangadón a Liverpool, ahogy azt várni lehetett: Jürgen Klopp csapata ultraagresszív futballal és hatalmas nyomással kezdett, a Manchester United örült, hogy valahogy el tudta hárítani a rohamokat, ellentámadásokra lehetősége sem volt. Más kérdés, hogy hiába „borult fel a pálya”, hiába volt 9:1 az első húsz perc után a kísérletek aránya, hiába kellett többször is védenie David de Geának, az eredményjelzőn maradt a 0–0 – egészen a 24. percig.

A kiválóan játszó Fabinho ekkor felnézett nagyjából harminc méterre az MU kapujától, majd remekül löbbölt a védők mögé, pont arra az üres területre, amelyre Sadio Mané berobbant. Mané mellel átvette a labdát, majd hat méterről a kapuba lőtt (1–0).

Dejan Lovren hamarosan kis híján megszerezte a második liverpooli gólt, ám közelről a kapu fölé lőtt, a Manchester United meg – ami 30 percig valamirevaló támadást nem is vezetett – első helyzetéből kiegyenlített. A 33. percben Romelu Lukaku adott be balról, Alisson kiejtette a középre lőtt labdát, Jesse Lingard jó helyen volt, jókor, és egyből a kapuba is talált (1–1). Óriási kapushiba! A félidő vége kiegyenlítettebb játékot hozott, a Liverpool elkönyvelhette, hogy rendkívüli erőfeszítései ellenére sem tudott előnyt kovácsolni.

A második félidő elejét ismét megnyomta a Liverpool, Roberto Firmino lövését óriási bravúrral hárította De Gea, sorozatban jöttek a hazai szögletek – minden eredmény nélkül. Sokatmondó, hogy a 65. percben, 13. hazai szöglet után végezhetett el kornert először az MU...

A hazai támadások a 28. kapura lövési kísérlettel, a 73. percben vezettek gólhoz: Mané húzott el az alapvonal felé a bal oldalon egy remek csellel, megpattanó beadását De Gea kirúgta, ám a hosszún érkezett a csereként beállt Xherdan Shaqiri, aki egyből lőtt, labdája Ashley Youngon felpattant, majd a lécet érintve a kapuba került (2–1).

A Unitednek lehetősége sem volt egyenlíteni, gyorsan megkapta a harmadikat is: a 80. percben Shaqiri újabb megpattanó lövése került a kapuba – a svájci légiós kulcsszerepet játszott a hajrában, becserélése telitalálat volt (3–1)! Innen már nem volt, nem lehetett visszaút: a mérkőzést szinte végigtámadó Liverpool két szerencsés góllal, ám kétségtelenül megérdemelten győzött, José Mourinho Manchester Unitede meg úgy kapott ki az Anfielden, mintha egy kiesés ellen küzdő kiscsapat lett volna. Talán ez a legfájdalmasabb dolog az MU-drukkereknek.

Győzelmével a Liverpool visszaszerezte az első helyet a tabellán a Manchester Citytől, a Manchester United a 6. helyen áll, hátránya a listavezetőhöz képest 19 pontra nőtt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Liverpool–Manchester United 3–1 (Mané 24., Shaqiri 73., 80., ill. Lingard 33.)
KORÁBBAN

Brighton–Chelsea 1–2 (March 66. ill. Pedro 17., Hazard 33.)
Southampton–Arsenal 3–2 (Ings 20., 44., Austin 85. ill. Mkhitaryan 28., 55.)
Manchester City–Everton 3–1 (Gabriel Jesus 22., 50., Sterling 69., ill. Calvert-Lewin 65.)
Crystal Palace–Leicester City 1–0 (Milivojevics 39.)
Huddersfield Town–Newcastle United 0–1 (Rondón 55.)
Tottenham Hotspur–Burnley 1–0 (Eriksen 91.)
Watford–Cardiff City 3–2 (Deulofeu 16., Holebasz 52., Quina 68., ill. Hoilett 80., Reid 82.)
Wolverhampton Wanderers–AFC Bournemouth 2–0 (Raúl Jiménez 12., Cavaleiro 94.)
Fulham–West Ham United 0–2 (Snodgrass 17., Antonio 29.)

1. Liverpool 17 14 3 37–7 +30 45
2. Manchester City 17 14 2 1 48–10 +38 44
3. Tottenham 17 13 4 31–16 +15 39
4. Chelsea 17 11 4 2 35–14 +21 37
5. Arsenal 17 10 4 3 37–23 +14 34
6. Manchester United 17 7 5 5 29–29 0 26