A Chelsea fordított és nyert Liverpoolban, Diego Costa döntött

2014.11.08. 13:40
A Chelsea játékosai ünnepelhettek a meccs végén (Fotó: Reuters)
A Chelsea 2–1-es győzelmet aratott a Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának nyitó mérkőzésén, ezzel megerősítette a vezető helyét a táblázat élén, míg a Liverpool az ötödik vereségét szenvedte el a mostani PL-idényben.

A Liverpool kezdőcsapatába visszatértek a Real Madrid elleni BL-mérkőzésen pihentetett nagy nevek (Gerrard, Balotelli, Sterling), míg a Chelsea-ben ismét kezdő volt Diego Costa csatárposzton.

A meccs elején a Chelsea szinte azonnal átengedte a területet és a kezdeményezést a nagyobb lendülettel kezdő Liverpoolnak. Brendan Rodgers távoli lövésekre buzdíthatta tanítványait, ami jó húzásnak bizonyult.

A 9. percben Emre Can már másodszor próbálkozott a tizenhatoson kívülről, és John Terryn megpattanó lövése utat is talált Courtois kapujába, így hamar vezetéshez jutott a Liverpool (1–0), amelyben több mint 10 év szünet után szerzett ismét gólt német játékos, a legutóbbi Dietmar Hamann volt.

A Chelsea gyorsan kapott gólra gyorsan válaszolt is. Öt perc sem telt el a második középkezdés után, amikor Fabregas szögletét követően Terry bólintását még bravúrral hárította Mignolet, de Gary Cahill közeli ismétlésénél már csak a gólvonalon túl fogta meg a labdát a belga kapus (1–1) – a játékvezető ítéletét a gólvonal-technológia is megerősítette. A Chelsea az ötödik bajnoki gólját szerezte az első 15 percben a szezon során.

A gól után hullámzó volt a játék, mindkét csapatnak akadtak jobb periódusai, ám újabb gól nem született a szünet előtt.

A második félidőben inkább a Chelsea akarata érvényesült, a 67. percben pedig a fordítás is összejött a „kékeknek”. Azpilicueta a bal szélen varázsolt, majd adott középre, Mignolet pont Diego Costa elé ütötte a labdát, a spanyol csatár pedig nem kegyelmezett, 8 méterről a kapuba vágta a 10. bajnoki találatát a kilencedik mérkőzésén (1–2).

Több gól nem született, így a Chelsea sikerével megerősítette vezető pozícióját a táblázat élén, míg a Liverpool maradt a középmezőnyben.