Az Aston Villa a Liverpool legyőzésével lépett a Chelsea mögé

2014.09.13. 18:26
Ez nem Mario Balotelli és a Liverpool napja volt (Fotó: Reuters)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Liverpool hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett az Aston Villától. A „vörösök" ezzel második vereségüket könyvelték el a bajnokságban, az Aston Villa pedig megőrizte veretlenségét, és győzelmével a tabella második helyére lépett fel az éllovas Chelsea mögé.

Mindkét térfélen akadt új bemutatkozó, hazai oldalon Markovics és Lallana első, Balotelli pedig első hazai mérkőzésén kezdett a Liverpool mezében, míg az Aston Villában a Manchester Unitedtól érkező Cleverly debütált.

A Liverpool 2012 decembere óta először lépett pályára úgy, hogy Daniel Sturridge és Luis Suárez sem volt ott a kezdőben. Raheem Sterling meglepő módon a kispadra szorult, ami nem is hozott szerencsét a „vörösöknek".

Az Aston Villa második szögletét követően nem tudott tisztázni a hazai védelem a 9. percben, az ügyetlenkedést pedig Gabriel Agbonlahor kihasználta, közvetlen közelről, a földön fekve kotorva a labdát a gólvonal mögé. 0–1

A folytatásban a Liverpool támadt az egyenlítésért, miközben a Villa kontrákból és pontrúgásokból veszélyeztetett, utóbbiaknál a hazaiak különösen bizonytalannak tűntek. A félidő végére egyértelmű volt a Liverpool labdabirtoklási fölénye (70–30%), de a támadó harmadban veszélytelennek bizonyult Brendan Rodgers együttese.

A második játékrészben tovább erőlködött a Pool, miközben a Villa kontrái visszaestek, de a védelem masszívan tartotta magát. Egy óra elteltével pályára lépett Sterling is, Lallanát váltotta (majd Borini és Lambert is beszállt Markovics és Balotelli helyére), és már percek elteltével látni lehetett a különbséget, veszélyesebb lett a Pool.

A pálya az utolsó 15 percre teljesen felborult, Coutinho a 80. percben nagyszerű cselsorozat után a kapufát is eltalálta, de kibírta a hatalmas nyomást az Aston Villa, amely a bajnoki címvédő után második csapatként győzte le a szezonban a Liverpoolt (első csapatként az Anfielden), a negyedik mérkőzésén szerzett 10. pontjával pedig a tabella második helyéig kapaszkodott fel a Swansea-t 4–2-re legyőző Chelsea mögé.