PL: krízisben Kloppék? A Liverpool elbukta vezető helyét

2019.03.03. 19:06
Mohamed Szalah (jobbra) ziccerei kimaradtak, a Liverpool újra nullázott (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Liverpool erejéből csak gól nélküli döntetlenre futotta az Everton otthonában, így a Manchester City zárja az élen a hetet.

A 200. Mersey-parti derbire került sor az angol élvonalban, amelyben csupán egy rivalizálás tud még ennél is több összecsapást felmutatni – az Everton és az Aston Villa 202-szer találkozott eddig a legmagasabb osztályban.

Az elmúlt hetekben megakadni látszott a korábban feltartóztathatatlannak tűnő liverpooli támadósor, hiszen a Bayern München, majd a Manchester United ellen is gólképtelen maradt (mindkétszer 0–0 lett a vége), de szerdán a Watford ellen aztán alaposan kinyílt a gólcsap (5–0).

Az első fél óra végéhez érve ezúttal Szalah szerezhetett volna vezetést, ragyogó indítás után ziccerben léphetett ki, ám túlságosan jobbra húzott, így a végén hiába akart a hosszúba tekerni, Pickford már számított erre a megoldásra.

A második félidőre látszólag jobban felpörögtek a felek, az 56. percben újra Szalah került közel a gólhoz, Keane azonban becsúszó szereléssel tisztázni tudott végül előle.

Jürgen Klopp Milner és Firmino beállításával próbált új lendületet adni csapatának, amely a 69. percben újra ziccerbe került: Van Dijk visszafejelt labdáját Fabinho az ötösnél megpróbálta átvenni, de az elpattant tőle kissé, így pedig Digne menteni tudott.

A végére még bejött Lallana is, gól viszont ezen a találkozón így sem esett – a Liverpool már öt meccs óta nem kapitulált, ugyanakkor a legutóbbi négy fellépéséből harmadszor nem is talált be.

A Mersey-parti ütközetek közül a legutóbbi hármon csak egyetlen gól esett, decemberben Origi a 96. percben döntött. Ez már a 34. 0–0 volt a párharc bajnoki történetében, ez 15-tel több bármelyik másik rivalizálás gól nélküli döntetlenjei számánál...