PL: kellemetlen – a Bournemouth nyert a Chelsea otthonában

2015.12.05. 20:44
A Chelsea hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Bournemouthtól a Premier League 15. fordulójában.

Ha a szezon előtt fogadtunk volna, hogy a 15. fordulóbeli Chelsea–Bournemouth mérkőzés milyen eredménnyel zárul, szinte mindenki José Mourinho együttesének győzelmére, sőt nagyon sokan nagy különbségű sikerére tettek volna. Ezzel szemben most az volt a helyzet, hogy a bajnokság 14. helyezettje fogadta a 16. helyen szerénykedőt. Mondhatni, ki-ki meccs...

És bizony a Chelsea ezúttal is megmutatta, hogy miért áll ilyen rossz helyen ebben a szezonban. Az első félidő teljesen kiegyenlített küzdelmet hozott, a kapura lövési arány 10:9, a kaput eltaláló lövési arány mindössze 4:3 volt a Chelsea javára. Nem nevezhető túl nagy fölénynek.

A Chelsea hazai pályán a Premier League-ben a legutóbbi 43 mérkőzését megnyerte, amelyen újonc volt az ellenfele, de ezúttal még csak pontot sem szerzett. A második félidőben ugyanis a csereként beálló Glenn Murray 99 másodperccel a pályára lépése után fejjel megszerezte a győzelmet jelentő találatot a Bournemouthnak. 0–1

Az igazat megvallva, Murray lesgyanús szituációból fejelt a kapuba, és gyanítjuk, ezt José Mourinho is megemlíti majd a mérkőzés utáni nyilatkozatában. A szezonbeli nyolcadik bajnoki vereségét követően...

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ

Chelsea–AFC Bournemouth 0–1 (G. Murray 82.)
Southampton–Aston Villa 1–1
(Romeu 73., ill. Lescott 44.)

Swansea City–Leicester City 0–3 (Mahrez 5., 22., 67.)
Watford–Norwich City 2–0 (Deeney 30. – 11-esből, Ighalo 91.)
Arsenal–Sunderland 3–1 (Campbell 33., Giroud 63., Ramsey 93., ill. Giroud 45. – öngól)
West Bromwich Albion–Tottenham Hotspur 1–1 (McClean 39., ill. Alli 15.)
Manchester United–West Ham United 0–0