PL: káprázatos gólok után pontosztozkodás a Leicester–Watfordon

D. Á.D. Á.
2020.06.20. 15:33
James Maddison sem akarta elhinni, mekkora gólt lőtt Ben Chilwell (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában a Leicester City és a Watford 1–1-es döntetlent játszott egymással. A nem mindennapi gólváltás a találkozó végén jött: Ben Chilwell bombájára Craig Dawson válaszolt egy ollózós találattal.

A mérkőzés első negyedórájában a Leicester próbálta feltörni a Watford védelmét, s Jamie Vardynak voltak is lehetőségei a gólszerzésre, azonban lövései elkerülték a hazai kaput. A 35. percben Wilfred Ndidi a saját tizenhatosánál vesztette el a labdát, Abdoulaye Doucouré került óriási helyzetbe, ám próbálkozását Kasper Schmeichel lábbal hárította.

A fordulást követően továbbra is a vendég csapatnál volt többet a labda, s helyzetei is voltak Brendan Rodgers együttesének. A Leicester a 75. percben kétszer is megszerezhette volna a vezetést – előbb Marc Albrighton lőtte telibe a kapufát, majd James Maddison tekerését védte bravúrral Ben Foster kapus.

Úgy nézett ki, hogy nem látunk gólt a találkozón, s nem is sejthettük, hogy a valódi izgalmak csak a 90. perc után jönnek: előbb Gray adott parádés labdát Ben Chilwellnek, aki a tizenhatos sarkáról bődületes bombagólt akasztott a bal felsőbe – igaz a kapufa segítsége is kellett hozzá (0–1).

CHILWELL BOMBÁJA

A Leicester City már a magáénak érezte a három pontot, viszont a 93. percben egy szögletet követően a belső védő, Craig Dawson ollózva lőtt kapura, Schmeichel már csak beleérni tudott, védeni nem (1–1).

DAWSON OLLÓJA

A hősies végjáték után a kiesés elől menekülő Watford egy pontot megmentett a Leicester City ellen, amely továbbra is a tabella harmadik helyén áll.

PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ

Watford–Leicester City 1–1 (C. Dawson 93. ill., Chilwell 90.)
KÉSŐBB
16.00: Brighton–Arsenal (Tv: Digi Sport1)
18.30: West Ham–Wolverhampton (Tv: Spíler1)
20.45: Bournemouth–Crystal Palace (Tv: Digi Sport1)

JÚNIUS 21., VASÁRNAP
15.00:
Newcastle United–Sheffield United (Tv: Spíler1)
17.15: Aston Villa–Chelsea (Tv: Digi Sport1)
20.00: Everton–Liverpool (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

JÚNIUS 22., HÉTFŐ
21.00:
Manchester City–Burnley (Tv: Digi Sport2) – élőben az NSO-n!

JÚNIUS 19., PÉNTEK
Norwich City–Southampton 0–3 (Ings 49., Armstrong 54., Redmond 79.)
Tottenham Hotspur–Manchester United 1–1 (Bergwijn 27., ill. Bruno Fernandes 81. – 11-esből)