PL: ismét tarolt a Klopp-legénység, és már vezeti a ligát

2016.11.06. 17:11
Megállíthatatlan a Liverpool támadógépezete – Roberto Firminóék ezúttal hatot hintettek ellenfelüknek (Fotó: AFP)
A Jürgen Klopp irányította Liverpool az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában is brillírozott, ezúttal a Watfordot végezte ki.

Ha az elmúlt fordulókból indulunk ki, a Liverpool játékát látván kijelenthető, szinte lehetetlen ellenszert találni Jürgen Klopp csapatára.

Ez a Watford ellen sem volt másként, a liverpooliak hazai pályán egyből nekimentek a Watfordnak, amely nem bírta sokáig a nyomást. A 27. percben Sadio Mané fejelt a bal felsőbe egy szöglet után, három perccel később Philippe Coutinho ünnepelhetett – a brazil 17 méterről bombázott laposan a kapu közepébe (2–0).

Gomes kapus nem állt a helyzet magaslatán, Coutinho lövésénél a labda a keze alatt suhant a kapuba.

Az első félidő végén Emre Can fejesének köszönhetően háromgólos előnnyel vonulhatott nagyszünetre a Liverpool.

A második játékrész is a hazaiak kénye-kedve szerint alakult: előbb Roberto Firmino volt eredményes, majd Mané örülhetett második gólja után (5–0).

Daryl Janmaat a 75. percben még kozmetikázott az eredményen, a végeredményt Georginio Wijnaldum alakította ki a ráadásban. A Liverpool simán, 6–1-re legyőzte a Watfordot. Jürgen Klopp együttese a Manchester City, valamint az Arsenal botlását kihasználva átvette a vezetést a bajnokságban.

A 15.15-kor kezdődő másik mérkőzésen a Hull City hazai pályán 0–1-ről fordított a Southampton ellen. A vendégek találatát Charlie Austin szerezte tizenegyesből, a Hullnál Robert Snodgrass és Michael Dawson villant meg, előbbi a 61., utóbbi pedig a 63. percben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

Leicester City–West Bromwich Albion 1–2 (Szlimani 55., ill. Morrison 52., Phillips 72.)
Swansea City–Manchester United 1–3
(Van der Hoorn 69., ill. Pogba 15., Ibrahimovic 21., 33.)

Hull City–Southampton 2–1 (Snodgrass 61., Dawson 63., ill. Austin 6. – 11-esből)

Liverpool–Watford 6–1 (Mané 27., 60., Coutinho 30., Can 43., Firmino 57., Wijnaldum 91., ill. Janmaat 75.)
Arsenal–Tottenham Hotspur 1–1
(Wimmer 42. – öngól., ill. Kane 51. – 11-esből)

1. Liverpool 11 8 2 1 30–14 +16 26
2. Chelsea 11 8 1 2 26–9 +17 25
3. Manchester City 11 7 3 1 25–10 +15 24
4. Arsenal 11 7 3 1 24–11 +13 24
5. Tottenham 11 5 6 15–6 +9 21
6. Manchester United 11 5 3 3 16–13 +3 18
7. Everton 11 5 3 3 15–13 +2 18