PL: Ibra nélkül nehéz – ikszelt az MU a Swansea-val

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.04.30. 14:56
José Mourinho csapata ismét ikszelt (Fotó: AFP)
A Manchester United nem bírt a Swansea-val az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában.

Sokáig úgy tűnt, hogy a Manchester United, ha nem is könnyen, de otthon tartja a három pontot – az első félidő hosszabbításában Marcus Rashford harcolt ki tizenegyest (igaz, esésére jócskán rájátszott), amelyet Wayne Rooney be is rúgott (1–0).

Rooney 20. tizenegyesgólját szerezte a Premier League-ben a „vörös ördögök” színeiben, ő az első MU-játékos, aki elérte ezt a mérföldkövet.

A válaszra a 79. percig kellett várni, ekkor Gylfi Sigurdsson 19-ről mesteri pontossággal kicentizte a bal felsőt. De Gea mozdulni sem tudott a középpályás zseniális szabadrúgására (1–1).

Gylfi Sigurdsson szenzációs gólja

Noha a folytatásban mindkét csapatnak akadt lehetősége, gól nem született, így a Manchester Unitednak egy pontra futotta a Swansea ellen.

José Mourinho csapatának ez volt sorozatban a 25. veretlenül megvívott találkozója a Premier League-ben, ami klubrekord.

Az MU a szezonbeli tizedik döntetlenjét játszotta az Old Traffordon a bajnokságban. Ennél többször - 11 alkalommal – csak egyszer, az 1980–81-es szezonban osztozkodott a pontokon hazai pályán. Összességében a 14. döntetlenje volt a mostani, ami szintén csúcs.