PL: Ibra nélkül kevés volt az MU; kikapott a Chelsea

2017.04.01. 17:59
José Mourinho nem lehet túl boldog (Fotó: AFP)
A Chelsea nagy meglepetésre kikapott a Crystal Palace-tól az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában, de az éllovas mellett botlott a Manchester United is – igaz, José Mourinho csapata egy pontot azért szerzett a West Brom ellen.

MANCHESTER UNITED–WEST BROMWICH ALBION
Nem mondhatni, hogy a nézőknek kapkodniuk kellett volna a fejüket a sok esemény láttán – noha a Manchester United óriási mezőnyfölényben játszott, az első félidőben a sok próbálkozás ellenére sem volt kaput eltaláló lövése.

A második játékrészben Anthony Martial, Henrih Mhitarjan és Marcus Rashford lehetőségén kívül szintén „néma volt” a manchesteri támadóalakzat – az eltiltott Ztalan Ibrahimovic hiányában mindössze gól nélküli döntetlenre futotta az MU-nak.

CHELSEA–CRYSTAL PALACE

Úgy tűnt, hogy a Chelsea a várakozásoknak megfelelően könnyedén hozza a Crystal Palace elleni összecsapást, az 5. percben Cesc Fabregas közvetlen közelről meg is szerezte a vezetést Antonio Conte csapatának, ám aztán váratlan pofont kaptak a „kékek”, ráadásul kettőt is!

A 9. percben Wilfried Zaha kevergetett a Chelsea tizenhatosánál, majd 13 méterről lövésre szánta el magát, s a labda laposan, a védők lába között a kapu jobb alsó sarkában kötött ki (1–1).

Az éllovas talán még fel sem eszmélt, máris jött az újabb gól: két perccel később Christian Benteke egy kontra végén egy lövőcsellel okosan elfektette Thibaut Courtois kapust, majd a hálóba pöckölt (2–1).

A Stamford Bridge Benteke terepe, a belga támadó ugyanis a legutóbbi három meccsén egyaránt betalált, amikor itt játszott bajnokin – a történetet még pikánsabbá teszi, hogy három különböző együttes színeiben (Aston Villa, Liverpool, Crystal Palace) tette mindezt.

A második félidőben – nem meglepő módon – szintén a Chelsea irányított, ám Conte csapatának igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania. A Crystal Palace hősiesen védekezett, aminek meg is lett az eredménye, s óriási meglepetésre 2–1-re nyert a listavezető arénájában.

A többi pályán
A címvédő Leicester City Wilfred Ndidi bombagóljával, valamint Jamie Vardy gyönyörű kapáslövésével győzte le a Stoke Cityt, a West Ham Andy Carroll találata ellenére is kikapott a Hull Citytől – Carroll az 50. gólját jegyezte a Premier League-ben. A Tottenham kiszenvedte a három pontot a Burnley ellen, ehhez Eric Dier és Szon Hung Min villanása kellett.

Craig Shakespeare, a címvédő Leicester menedzsere az első brit szakember, aki az első négy PL-meccsén győzni tudott.