PL: hiába vezetett kétszer is a WHU, nem tudta elkalapálni a „szarkákat”

2020.07.05. 17:14
A Newcastle United hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a West Ham Uniteddel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában.

Igazi nyílt sisakos küzdelmet hozott a Newcastle és a West Ham találkozója az angol élvonalban. A kiesőzóna által fenyegetett londoniak már a negyedik percben megszerezték a vezetést Michail Antonio találatával – az angol középpályás a 30. gólját hozta össze a Premier League-ben, akár a többinél, ezúttal is a tizenhatoson belülről. (0–1)Michail Antonio találatával – az angol középpályás a 30. gólját hozta össze a Premier League-ben, akár a többinél, ezúttal is a tizenhatoson belülről. (0–1)

Hiába birtokolta többet a labdát a hazai csapat, a West Ham kontráiban összességében több volt a veszély. A 17. percben mégis összejött az egyenlítés: Miguel Almirón zsinórban a második bajnokiján szerzett gólt – így két meccs alatt pont annyiszor volt eredményes, mint előtte 40 PL-találkozón. (1–1)

92 másodperc...

A második félidőben ismét a WHU szerzett vezetést, ám Tomás Soucek találatának szó szerint nem örülhettek sokáig a „kalapácsosok". 92 másodperccel a gól után már a londoni hálóban volt a labda, Jonjo Shelvey remek összjáték végén (Dwight Gayle-lel kényszerítőzött a tizenhatoson belül), 7 méterről lőtte ki a bal alsót (2–2).

Az utolsó 20 percben Almirónnak több lehetősége is volt, hogy a Newcastle javára fordítsa a találkozót, ám a paraguayi nem tudott élni a helyzetekkel. A másik oldalon Andrij Jarmolenko lövése, majd Jarrod Bowen sarokrúgásai okoztak némi bonyodalmat, ám Martin Dúbravka két nagy bravúrral megőrizte az egy pontot a házigazdának.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Newcastle United–West Ham United 2–2 (Almirón 17., Shelvey 67., ill. Antonio 4., Soucek 65.)
Burnley–Sheffield United 1–1 (Tarkowski 43., ill. Egan 80.)
KÉSŐBB:
17.30: Liverpool–Aston Villa (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
20.00: Southampton–Manchester City (Tv: Digi Sport2)
KORÁBBAN:
Chelsea–Watford 3–0 (Giroud 28., Willian 43. – 11-esből, Barkley 92.)
Manchester United–AFC Bournemouth 5–2 (Greenwood 29., 54., Rashford 35. – 11-esből, Martial 45+2., Bruno Fernandes 59., ill. Stanislas 15., J. King 49. – 11-esből)
Leicester City–Crystal Palace 3–0 (Iheanacho 49., Vardy 77., 94.)
Wolverhampton–Arsenal 0–2 (Saka 43., Lacazette 86.)
Norwich City–Brighton 0–1 (Trossard 25.)