PL: hengerelt a Chelsea és a Liverpool, nem hibázott a City

2017.11.18. 17:54
A Liverpool könnyedén legyőzte a Southamptont (Fotó: AFP)
A Manchester City, a Chelsea és a Liverpool is begyűjtötte a három pontot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában.

A címvédő Chelsea Álvaro Morata találatával jutott vezetéshez a WBA ellen: a spanyol támadó Eden Hazard távoli kísérlete után lőtte a hálóba a kipattanót (0–1). Hat perccel később már Hazard is ünnepelhetett, a belga sztár Morata zseniális passza után kicselezte a kapust, majd az üres kapuba gurított (0–2).

Hazard gólja, Morata gyönyörű passza

A 38. percben Marcos Alonso volt eredményes közvetlen közelről. A második félidő is a „kékekről” szólt, a 62. percben Hazard szerezte meg második találatát az összecsapáson. A Chelsea végül simán, 4–0-ra győzött.

A Manchester City óriási fölényben játszott a Leicester City vendégeként, ám az első találatra a 45. percig kellett várni, akkor egy szépen kijátszott támadás végén Gabriel Jesus mattolta a hazaiakat.

A brazil támadó az elmúlt 21 PL-meccsén a huszadik találatban „működött közre”, hiszen 15 gólt ért el, emellett kiosztott öt asszisztot is.

A 49. percben kapufát lőtt a Leicester, a kipattanóból pedig egyből megindult a City, és a kontra végén Kevin De Bruyne 20 méterről elemi erővel bombázott a jobb felsőbe (0–2).

De Bruyne egyébként PL-rekordot állított be, 50 találatban (16 találat, 34 gólpassz) vállalt szerepet eddig, amihez 76 angol bajnoki kellett – ilyen gyorsan még egyetlen középpályás sem érte el ezt a számot.

A Manchester City végül 2–0-ra nyert, s begyűjtötte a három pontot.

A Liverpool Mohamed Szalah duplájával már 2–0-ra vezetett a félidőben – az egyiptomi előbb a 31. percben távolról, mesteri pontossággal lőtt a jobb felső sarokba, majd a 41. percben Philippe Coutinho gyönyörű passza után gurított a Soton kapujába (2–0).

Szalah első gólja

Szalah ezzel amúgy minden kiírást figyelembe véve összesen már 14-szer volt eredményes a Pool színeiben ebben a szezonban, amivel a „vörösök” legeredményesebb játékosa.

A 3–0-s végeredményt Coutinho állította be a 68. percben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Manchester United–Newcastle United 4
–1 (Martial 37., Smalling 45+1., Pogba 54., Lukaku 70., ill. Gayle 14.)
AFC Bournemouth–Huddersfield Town 4–0 (C. Wilson 26., 31., 84., Arter 70.)
Burnley–Swansea City 2–0 (Cork 29., Barnes 40.)
Crystal Palace–Everton 2–2 (McArthur 2., Zaha 35., ill. Baines 6. – 11-esből., Niasse 45+1.)
Leicester City–Manchester City 0–2 (Gabriel Jesus 45., De Bruyne 49.)
Liverpool–Southampton 3–0 (Szalah 31., 41., Coutinho 68.)
West Bromwich Albion–Chelsea 0–4 (Morata 17., E. Hazard 23., 62., M. Alonso 33.)
Arsenal–Tottenham 2–0