PL: hatgólos meccset nyert a Chelsea; Fellaini lejött, fordított az MU

2016.12.31. 17:58
A harmadik és a negyedik Chelsea-gólra már nem érkezett válasz (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában a Stoke kétszer is egyenlített a Chelsea ellen, ám a listavezető így is behúzta a három pontot, míg a Manchester United fordítani tudott a Middlesbrough ellen.

CHELSEA–STOKE CITY

A Chelsea sorozatban 13. győzelmét szerezte az angol élvonalban, s már csak egy sikerre van az Arsenal e tekintetben abszolút rekordjától.

A vezetést a 34. percben szerezte meg a Chelsea: Cesc Fabregas szögletét követően Gary Cahill fejelt a kapuba (1–0). A szünetben nagy nyugalom lehetett a londoni szurkolók körében, de a Stoke City remekül kezdte a második játékrészt: Martins Indi közeli találatával egyből egyenlített (1–1). A játékrész 54. másodpercében lőtt gól a leggyorsabb volt ebben a szezonban a PL-ben a második félidőket figyelembe véve.

Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, az 57. percben Eden Hazard készítette le a labdát a tizenhatoson belül Williannek, aki közelről a kapuba bombázott (2–1). 2015 májusa óta ez volt a belga középpályás első asszisztja. Viszont még erre is volt válasza a Stoke-nak, nevezetesen Peter Crouchnak, aki a 64. percben egyenlített (2–2).

A hazaiak azonban ismét visszavették a vezetést, ezúttal Fabregas készítette le a labdát Williannek – a vége ismét gól lett (3–2). A katalán középpályás a 100. gólpasszát jegyezte a Premier League-ben. Ezzel a negyedik helyen áll a rangsorban Ryan Giggs (162), Frank Lampard (102) és Wayne Rooney (101) mögött, megelőzve korábbi arsenalos csapattársát, Dennis Bergkampot (94).

A mérkőzés vége felé Diego Costa birkózott ki magának egy gólt – ekkor dőlt el végleg a három pont sorsa (4–2).

Az Arsenal 2002-ben zárta a bajnokságot sorozatban 13 sikerrel (no, meg bajnoki címmel), ami után a következő idény első meccsén a Birmingham ellen győzött, hogy aztán a West Ham egy 2–2-es döntetlennel vessen véget a parádés sorozatnak.

A jelenlegi rekord tehát sorozatban 14 győzelem, a kérdés, hogy meddig?

Érthetetlen, miért kap ennyi lehetőséget Fellaini, de miután lecserélték, fordítani tudott az MU

MANCHESTER UNITED–MIDDLESBROUGH

A szezon során folyamatosan bukdácsoló hazaiak ezúttal jó formában várták ezt a találkozót, négy mérkőzést nyertek meg egymás után. A manchesteri szurkolótábor „érezte a bajt” az összeállítást böngészve, amelyben meglátták Marouane Fellaini nevét, és nem értették, miért nem Bastian Schweinsteiger kap lehetőséget.

Ha már lehetőség, volt bőven az MU-nak, csak nem tudta gólra váltani – Paul Pogba és Anthony Martial a kapufát találta el, Fellaini fölé csúsztatott –, ha meg igen, akkor a játékvezető nem adta meg a találatot, mint Zlatan Ibrahimovic eseténél. A svéd csatár a játékvezető szerint túl magasra emelte a lábát, miközben gólt szerzett.

A Boro pedig kihasználta, hogy megúszta az első bő órát kapott gól nélkül, és első kaput eltaláló kísérletével megszerezte a vezetést, Álvaro Negredo átadását Grant Leadbitter értékesítette (0–1).

José Mourinho változtatott, ezzel pedig nagyon jól döntött. Behozta Fellaini helyére Juan Matát, valamint Marcus Rashfordot egy védő helyett cserélte be. A 65. percben Pogba felívelését Zlatan Ibrahimovic fejelte le, Anthony Martial pedig Victor Valdés mellett a kapuba lőtte csapata 30. kísérletét (1–1).

Csupán egy perc telt el, és a vezetést, valamint a győzelmet is megszerezték a manchesteriek, Mata beadását Pogba fejelte a kapuba (2–1). A meccs végén Mourinho még trükközött egy kicsit (nem adta vissza a labdát az egyik vendégjátékosnak, hanem elvitte oda, ahonnan a bedobást el kellett végeznie), a végén pedig győzelemnek örülhetett. Pihenni nincs sok idő, hétfőn folytatás…

A TÖBBI TALÁLKOZÓN

Andre Gray mesterhármasának (is) köszönhetően nagyon simán nyert a Burnley a Sunderland ellen, a Leicester Iszlam Szlimani találatával verte meg a West Hamet, a West Bromwich Albion megverte és megelőzte a Southamptont, míg a Bournemouth simán nyert a Swansea otthonában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

Burnley–Sunderland 4–1
(Gray 31., 51., 53., Barnes 67. – 11-esből, ill. Defoe 71.)

Chelsea–Stoke City 4–2 (G. Cahill 34., Willian 57., 65., D. Costa 85. ill. Martins Indi 46., Crouch 64.)
Leicester City–West Ham United 1–0 (Szlimani 20.)
Manchester United–Middlesbrough 2–1 (Martial 85., Mata 86., ill. Leadbitter 67.)
Southampton–West Bromwich Albion 1–2 (Long 41., ill. Philips 43., Robson-Kanu 50.)
Swansea City–Bournemouth 0–3 (Afobe 25., Fraser 45+1., King 88.)