PL: Harry Kane-mesterhármas, beérte Alan Shearert

2017.12.23. 20:25
Harry Kane büntetőből, majd kétszer akcióból is betalált (Fotó: AFP)
A Tottenham Harry Kane mesterhármasának köszönhetően 3–0-ra legyőzte a Burnleyt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában.

Nem várt könnyű feladat a Tottenhamre, ugyanis a meglepően jól teljesítő, a két manchesteri együttessel holtversenyben a legkevesebb gólt kapó Burnleyhez látogatott a Pochettino-legénység.

A szombati esti összecsapást a Spurs kezdte jobban, és a Dele Allival szemben elkövetett szabálytalanság után Harry Kane tizenegyesből szerzett góljával meg is szerezte a vezetést a 7. percben (0–1).

A londoniak előtt több nagyobb lehetőség is adódott az előny növeléséhez, azonban Szong Hung Min óriási helyzetben kapu fölé bombázott, míg Christian Eriksen rosszul találta el a labdát.

A vendégek szerencséjére Kane már biztosabban gazdálkodott a lehetőségeivel, a második félidőben előbb higgadtan értékesített egy ajándék ziccert, majd tíz perccel később szépen lőtte ki ballal a hosszú alsót (0–3).

Az idén hetedik alkalommal triplázó klasszis immár 36 bajnoki gólnál jár 2017-ben, ezzel megelőzte Robin van Persie-t (35 gól, 2011), és beérte Alan Shearert (36 gól, 1995) – ráadásul még van egy meccse (Southampton), hogy megelőzze az angol legendát...

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

Burnley–Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 7. – 11-esből, 69., 79.)
Később

20.45: Leicester City–Manchester United (Tv: Spíler Tv)
Korábban
Everton–Chelsea 0–0
Brighton & Hove Albion–Watford 1–0 (Gross 64.)
Manchester City–AFC Bournemouth 4–0 (Agüero 27., 80., Sterling 53., Danilo 85.)
Southampton–Huddersfield Town 1–1 (Austin 24., ill. Depoitre 64.)
Stoke City–West Bromwich Albion 3–1 (Allen 19., Choupo-Moting 45+2., Sobhi 95., ill. Rondón 51.)
Swansea City–Crystal Palace 1–1 (J. Ayew 77., ill. Milivojevics 59. – 11-esből)
West Ham United–Newcastle United 2–3 (Arnautovic 6., A. Ayew 68., ill. Saivet 10., Diamé 52., Atsu 60.)
Pénteken játszották

Arsenal–Liverpool 3–3 (A. Sánchez 53., G. Xhaka 56., Özil 58., ill. Coutinho 26., Szalah 52., Firmino 71.)

1. Manchester City 19 18 1 60–12 +48 55
2. Manchester United 18 13 2 3 39–12 +27 41
3. Chelsea 19 12 3 4 32–14 +18 39
4. Liverpool 19 9 8 2 41–23 +18 35
5. Tottenham 19 10 4 5 34–18 +16 34
6. Arsenal 19 10 4 5 34–23 +11 34
7. Burnley 19 9 5 5 16–15 +1 32
8. Leicester City 18 7 5 6 27–26 +1 26