PL: gól nélküli döntetlen a liverpooli derbin

2013.05.05. 16:25
Nagy csatát és döntetlent hozott a 220. liverpooli derbi (Fotó: Reuters)
Döntetlennel végződött a 220. Mersey-parti derbi, azaz a Liverpool nem bírt a városi rivális Evertonnal (0–0). Mindkét csapatnak voltak helyzetei, ám gólt egyik gárda sem tudott gólt szerezni, így egy-egy pont jutott a liverpooli együtteseknek.

A napos időben játszott találkozón az első lehetőség az Everton előtt adódott: Steven Pienaar távoli lövése nem okozott gondot Pepe Reinának. A 17. percben előnybe is kerülhettek volna a vendégek, Leighton Baines szabadrúgását követően a középen érkező Maruan Fellaini tette kapura kapásból, a labda centikkel pattogott el a jobb oldali kapufa mellett.

A házigazdáknál Philippe Coutinho volt a legaktívabb, Daniel Sturridge kevés veszélyt okozott az Everton kapuja előtt. Az első félidőben nem láthatott gólt az Anfield népes közönsége, a házigazdák voltak mezőnyfölényben, a vendégek egy-egy veszélyes fellángolását pedig kibekkelték a vörösök. Meg kell jegyeznünk: az Everton is kiválóan védekezett, Phil Jagielka és Sylvain Distin is nagyot játszott.

A fordulás után rögtön egy Pool-helyzetet láthatott a közönség: Coutinho zseniális passzát Sturridge küldte kapura, Tim Howard azonban a helyén volt és hárított. Nem sokkal később a hálóba talált az Everton: Distin fejelt Reina kapujába egy szögletet követően, ám Victor Anichebe feltartotta a Pool spanyol kapusát, így a találat érvénytelen volt.

A 75. percben Distin mentett nagyot Steven Gerrard lövésénél, majd néhány minutummal később Daniel Agger veszélyes fejese okozott fejtörést Howardnak. A végeredmény már nem változott, így a csapatok gól nélküli döntetlennel zártak.