PL: Giroud és az Arsenal tovább szárnyal Angliában, Kane-tripla

2015.03.21. 17:58
Giroud duplázott, elhozta a három pontot a St James’ Parkból az Arsenal (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában az Arsenal Olivier Giroud duplájával 2–1-re legyőzte idegenben a Newcastle-t, míg a Tottenham megizzadt, de Harry Kane újabb elképesztő teljesítményével begyűjtötte a három pontot otthon.

Az Arsenal elbúcsúzott a héten az első számú európai kupasorozattól, ám az „ágyúsok” a bajnokságban nagyszerű formában játszanak mostanában, a Wenger-legénységet csak a Liverpool előzi meg a tavaszi tabellán.

A Newcastle elleni bajnokin sem sokat kellett várni az első Arsenal-találatra. Egy szabadrúgás után Danny Welbeck tolt bele fejjel a labdába, amelyet Olivier Giroud combbal továbbított a kapuba.

A bajnokságban a tizenkettedik gólja után a tizenharmadikat is megszerezte gyorsan a bombaformában futballozó támadó, miután Santi Cazorla szögletét most az ellenkező irányba, a jobb alsóba fejelte.

A labdát a fordulás után is a vendégek birtokolták többet, ám a „szarkák” nem adták könnyen a bőrüket, és a szünetet követően egy Moussa Sissoko-lövés után egygólosra olvadt a londoniak előnye.

Nem érheti kritika a Newcastle játékát, mindent megtettek az egyenlítésért a hazaiak, ám nem tudtak újra túljárni David Ospina eszén, így maradt az 1–2, ezzel pedig már hatmeccsesre nyúlt az Arsenal győzelmi sorozata.

Könnyűnek indult, nehéz lett a végére. A Tottenham bekezdett a sereghajtó Leicester City ellen, és a 13. percben a szárnyaló Harry Kane duplájával már kétgólos előnyben volt a Spurs.

Hiába a jó start, a „rókák” magukra találtak, és a második félidő elejére újra nyílttá tették a találkozót. Sokáig így sem örülhettek a vendégek, ugyanis Kane a harmadik találatát is megszerezte – most büntetőből volt eredményes.

Kane most háromnál állt meg (Fotó: Reuters)

Az angol csatár ezzel a góllövőlista élére állt 19 találattal. Hatalmas bravúr lenne, ha megőrizné első helyét, hiszen legutóbb az 1999–2000-es idényben végzett angol játékos az élen.

A végén még Schlupp is összehozott egy gólt, a saját kapujába juttatta a labdát, majd a rendes játékidő utolsó percében Nugent is betalált, így 4–3-ra nyert a Spurs.

A szebb napokat is megélt, a kiesőzónától csupán néhány pontra álló Aston Villa megizzadt hazai pályán a Swansea ellen, és bár sokáig úgy tűnt, legalább egy pontot otthon tart, végül újabb vereséget szenvedett a birminghami együttes.

A Southampton könnyedén, 2–0-ra legyőzte a Burnleyt, míg a nap meglepetését a Crystal Palace szolgáltatta, amely bár a Stoke City ellen már 14 percet követően hátrányba került, hatalmas küzdelemben mégis három ponttal távozott a Britannia Stadionból.

MÁRCIUS 21., SZOMBAT
ANGLIA, PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Aston Villa–Swansea City 0–1 (Gomis 87,)
Newcastle United–Arsenal 1–2 (Sissoko 48., ill. Giroud 24., 28.)
Southampton–Burnley 2–0 (Long 37., Shackell 58. – öngól)
Stoke City–Crystal Palace 1–2 (Diouf 14., ill. Murray 41. – 11-esből, Zaha 45+2.)
Tottenham–Leicester City 4–3 (Kane 6., 13., 64. – az utolsó 11-esből, Schlupp 85. – öngól, ill. Vardy 38., Morgan 50., Nugent 90.)