PL: Gabriel Jesus volt a hős, már harmadik a Man. City

2017.02.05. 16:29
Gabriel Jesus a 92. percben döntött a Swansea ellen (Fotó: AFP)
A Manchester City Gabriel Jesus duplájával 2–1-re legyőzte a Swansea Cityt a Premier League 24. fordulójában.

Nagy lehetőség előtt állt a Pep Guardiola együttese, győzelem esetén – a Liverpool és az Arsenal szombati veresége miatt – a harmadik helyre léphetett előre.

A hazai csapat ennek megfelelően kezdte a mérkőzést, aminek már a 11. percben meglett a jutalma. David Silva tört be erőszakosan a tizenhatoson belülre, és bár középre adott labdája még lecsorgott a védőkről, az érkező Gabriel Jesusnak nem volt nehéz dolga néhány lépésről a kapuba juttatnia (1–0). A brazil támadó az ötödik olyan játékosa lett ezzel a klubnak (Geovanni, Robinho, Adebayor és De Bruyne után), aki első két kezdése alkalmával egyaránt betalált a Premier League-ben.

A folytatásban növelhette volna előnyét a manchesteri csapat, azonban Fabianski nagyszerű védéseivel életben tartotta csapatát – egy alkalommal pedig Mike Dean játékvezető mentette meg a vendégeket, amikor Sterling buktatásánál nem ítélt tizenegyest.

A kihagyott helyzetek tömkelege megbosszulta magát, kilenc perccel a rendes játékidő vége előtt Gylfi Sigurdsson 18 méteres lövése a bal sarokban kötött ki – az ezúttal is a kezdőként pályára Caballero bravúrral védhetett volna (1–1).

A slusszpoén a végén jött, a 92. percben Silva beadása után GabrielJesus fejelt teljesen szabadon, és bár Fabianski ezt még hatalmas bravúrral hárította, a kipattanót a brazil a kapuba kotorta (2–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
Manchester City–Swansea City 2–1 (Gabriel Jesus 11., 92., ill. Sigurdsson 81.)
KÉSŐBB
17.00: Leicester City–Manchester United (Tv: Spíler TV)élőben az NSO-n!
KORÁBBAN

Hull City–Liverpool 2–0
(N'Diaye 44., Niasse 84.)

Crystal Palace–Sunderland 0–4 (Koné 10., Ndong 43., Defoe 45+1., 45+3.)
Everton–AFC Bournemouth 6–3 (Lukaku 1., 29., 83., 85., McCarthy 24., Barkley 94., ill. King 59., 70., Arter 90.)
Southampton–West Ham United 1–3 (Gabbiadini 12., ill. Carroll 14., Obiang 45., Noble 52.)
Watford–Burnley 2–1 (Deeney 10., Niang 45+2., ill. Barnes 78. – 11-esből)
West Bromwich Albion–Stoke City 1–0 (Morrison 6.)
Chelsea–Arsenal 3–1 (M. Alonso 13., Hazard 53., Fabregas 85., ill. Giroud 91.)
Tottenham–Middlesbrough 1–0 (Kane 58. – 11-esből)

1. Chelsea 24 19 2 3 51–17 +34 59
2. Tottenham 24 14 8 2 46–16 +30 50
3. Manchester City 24 15 4 5 49–29 +20 49
4. Arsenal 24 14 5 5 52–28 +24 47