PL: Gabriel Jesus vezérletével kiütéssel nyert a Man. City

2017.02.01. 22:39
Gabriel Jesus góllal és gólpasszal hálálta meg a bizalmat (Fotó: AFP)
A Manchester City 4–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának szerda esti mérkőzésén. Pep Guardiola együttesében először kezdett bajnokin Gabriel Jesus, aki góllal és gólpasszal hálálta meg a bizalmat. A Manchester United nem bírt a Hull Cityvel, míg a Stoke Cityben századik PL-gólját szerezte Peter Crouch.

West Ham United–Manchester City

A bajnokságban az Evertontól elszenvedett vereség és a Tottenham elleni döntetlen után a West Ham United otthonában próbált meg közelebb zárkózni az élmezőnyhöz Pep Guardiola együttese. A vendégeknél először került be bajnokin a kezdőcsapatba Gabriel Jesus, aki, ha már megkapta a lehetőséget, élt vele.

Nem kellett sokat várni a Manchester City vezető góljára, a 17. percben az imént említett 19 esztendős támadó tette be jobb szélről középre a labdát, az érkező Kevin De Bruyne 14 méterről, a kapus mozgásával ellentétesen a bal sarokba helyezett (0–1). A belga középpályás 50. Premier League-mérkőzésén, egymás utáni második bajnokiján volt ismét eredményes – 15 meccses szünetet követően.

Négy perccel később már kétgólos City-előny virított az eredményjelzőn. Leroy Sané pazar szólóval húzott el a bal szélen, és bár beadását még lábbal kitolta Randolph kapus, a labda az ötösnél ácsorgó David Silvához került, aki nem hibázott (0–2).

Néhány perccel az első félidő vége előtt a West Ham saját térfele közepén adta el a labdát, ami egy nagyszerű kiugratás után Raheem Sterlinghez került. Az angol válogatott középpályás önzetlenül az érkező Gabriel Jesus elé tálalt, s neki nem volt nehéz dolga közelről a kapuba lőnie a labdát (0–3). Jesus tehát rögtön első PL-kezdése alkalmával gólt szerzett és gólpasszt adott, ez korábban egyetlen Manchester City-játékosnak sem sikerült.

A 67. percben Yaya Touré volt eredményes büntetőből, kiütésessé téve a Manchester City győzelmét (0–4). Az elefántcsontparti középpályás az összes tizenegyesét (11) értékesítette a Premier League-ben.

Manchester United–Hull City

Papíron könnyű mérkőzés várt José Mourinho csapatára, hiszen a 19. helyen tanyázó Hull Cityt fogadta. Esélyeshez méltón hatalmas mezőnyfölényben játszott a manchesteri együttes, a helyzetek azonban rendre kimaradtak. A portugál tréner a második játékrészben beküldte Wayne Rooneyt és Juan Matát is, ám segíteni ők sem tudtak.

Az MU egymás után harmadik bajnokiján végzett döntetlenre, lemaradása 14 pont az éllovas Chelsea mögött.

A játéknap harmadik mérkőzésén a Stoke City 1–1-et játszott otthon az Evertonnal. A hazaiaknál 100. angol élvonalbeli gólját szerezte Peter Crouch – 36 évesen és 2 naposan ráadásul ő a legidősebb futballista, akinek ez sikerült. Az angol támadó 26. játékosként lett százados.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
West Ham United–Manchester City 0–4 (De Bruyne 17., D. Silva 21., Gabriel Jesus 39., Y. Touré 67. – 11-esből)
Manchester United–Hull City 0–0
Stoke City–Everton 1–1 (Crouch 7., ill. Shawcross 39. – öngól)

1. Chelsea 23 18 2 3 48–16 +32 56
2. Tottenham 23 13 8 2 45–16 +29 47
3. Arsenal 23 14 5 4 51–25 +26 47
4. Liverpool 23 13 7 3 52–28 +24 46
5. Manchester City 23 14 4 5 47–28 +19 46
6. Manchester United 23 11 9 3 33–21 +12 42