PL: Foster lehetett volna a hős, de Kepa megmentette a Chelsea-t

B. L.B. L.
2019.11.02. 20:27
A Chelsea sorozatban ötödik PL-meccsét nyerte meg (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában a Chelsea 2–1-re győzött a Watford otthonában, így utóbbi továbbra is nyeretlen, előbbi pedig sorozatban az ötödik sikerét aratta már.

Az idényben még nyeretlen, tíz forduló alatt ötször ikszelő Watford a legutóbbi négy bajnokiját egyaránt megnyerő Chelsea-t fogadta, egyértelmű vendégsikerre volt tehát kilátás.

A londoni „kékek” már az ötödik percben előnyhöz jutottak, Jorginho parádés kiugratásával Tammy Abraham lépett ki, majd a jobb felső sarokba lőtt (0–1). A második félidő elején növelte előnyét a vendégcsapat, Abraham ezúttal előkészítőként jeleskedett, centerezését pedig a remek formában játszó Christian Pulisic passzolta a kapuba (0–2).

Az amerikai szélsőnek jól megy idegenben, idénybeli 9 kanadai pontjából nyolcat szerzett a Stamford Bridge-től távol, köztük mind a négy gólját.

Hiába az óriási mezőnyfölény, a 79. percben jött a hazai szépítés, Gerard Deulofeu előbb kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, de az egyenlítés már nem jött össze, pedig a hazaiak kapusa, Ben Foster a 97. percben fejjel veszélyeztetett, ám Kepa Arrizabalaga a bal alsónál óriásit mentett (1–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Manchester United 1–0 (J. King 45.)
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Aubameyang 21., ill. R. Jiménez 76.)
Aston Villa–Liverpool 1–2 (Trezeguet 21., ill. Robertson 87., Mané 94.)
Brighton–Norwich City 2–0 (Trossard 68., Duffy 84.)
Manchester City–Southampton 2–1 (Agüero 70., Walker 86., ill. Ward-Prowse 13.)
Sheffield United–Burnley 3–0 (Ludstram 17., 43., Fleck 44.)
West Ham United–Newcastle United 2–3 (Balbeuna 73., Snodgrass 90., ill. Clark 16., Fernández 22., Shelvey 51.)
Watford–Chelsea 1–2 (Deulofeu 79. – 11-esből, ill. Abraham 5., Pulisic 55.)

1. Liverpool 11 10 1 25–9 +16 31
2. Manchester City 11 8 1 2 34–10 +24 25
3. Chelsea 11 7 2 2 25–17 +8 23
4. Leicester City 10 6 2 2 25–8 +17 20
5. Arsenal 11 4 5 2 16–15 +1 17
6. Sheffield United 11 4 4 3 12–9 +3 16
7. Bournemouth 11 4 4 3 14–13 +1 16