PL: egy bombagól itt, egy ott – ikszelt a Spurs a derbin

2018.01.04. 22:51
Nem bírtak egymással a felek a londoni derbin (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Tottenham 1–1-es döntetlent játszott a West Ham Uniteddel.

A szezont pocsékul kezdő West Ham decemberre tért magához, előbb nagy csatára késztette a Manchester Cityt, majd legyőzte a Chelsea-t és ikszelt az Arsenallal.

A meccs során meddő fölényben lévő Spurs a második félidő derekán Kane váratlan húzásával került ziccerbe, de sem ő, sem a kipattanó után Alli nem tudott a kapuba találni, ezt pedig hamarosan megbüntette a vendégcsapat!

A 70. percben ugyanis Pedro Obiang gondolt egyet, és 25 méterről, kissé balról óriási gólt vágott a jobb felső sarokba (0–1).

Eddig a pontig 18–1 volt a kapura lövések száma a meccsen...

Amikor már úgy tűnt, újabb londoni derbit nyer meg a West Ham, jött Szon Hung Min, és messziről szétbombázta a bal felső sarkot (1–1).

A győzelem még így is meglehetett volna a vendégek számára, ám André Ayew nagy helyzeténél Lloris hárított, a meccs végi helyzetdömpingből pedig már a Tottenham sem tudott betalálni, így maradt az 1–1.

A végén 31–3 lett a kapura lövések aránya...